25 czerwca przewodniczący białoruskiego KGB Walerij Wakulczyk poinformował o zatrzymaniach pracowników służby zdrowia wysokiego szczebla, którzy stworzyli „system korupcyjny”.

Szef KGB poinformował 25 czerwca o zatrzymaniu 33 osób ze służby ochrony zdrowia, którzy mieli brać udział w „systemie korupcyjnym”. Wakulczyk podał wówczas nazwiska dyrektora Centrum Ekspertyz i Testów Aleksandra Stoliarowa, dyrektora państwowego przedsiębiorstwa Belmedtechnika Aleksandra Szaraka, naczelnika wydziału zdrowia administracji obwodu grodzieńskiego Andrieja Striżaka, naczelnika zarządu ochrony zdrowia w wojsku Andrieja Korolko.

Portal tut.by podał w poniedziałek, że w sprawie zatrzymano także wiceministra ochrony zdrowia Igor Łosicki. Odpowiadał on w resorcie za budowę i remonty infrastruktury instytucji ochrony zdrowia na Białorusi, a także certyfikacji sprzętu medycznego. Łosicki sprawował funkcją wiceministra od marca 2013 roku. Wcześniej był naczelnikiem wydziału ochrony zdrowia administracji obwodu brzeskiego. Uważany był za protegowanego byłego ministra zdrowia Wasilija Żarko.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przedstawiciele Ministerstwa Ochrony Zdrowia i KGB odmówili komentarza dla Tut.by. Powołuje się on na anonimowe źródła wśród dyrektorów instytucji ochrony zdrowia mówiący o szerokiej skali korupcji i spóźnionej o kilka lat reakcji władz.

Komentatorzy zwracają uwagę, że walka z korupcją stała się w ostatnim okresie priorytetem działań KGB, nawet kosztem jego zwykłych kontrwywiadowczych i politycznych zadań. Rolę taką podkreślił sam prezydent Aleksandr Łukaszenko.

tut.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz