W Pińsku w dniach 1-2 sierpnia odbyły się zgromadzenia zorganizowane przez osobę reprezentującą sztab wyborczy Aleksandra Łukaszenki. Frekwencja na nich była umiarkowana.

2 sierpnia wiec w poleskim mieście szczebla rejonowego chciał zorganizować sztab wyborczy najpopularniejszej kandydatki opozycyjnej Swietłany Tichanowskiej. Okazało się to niemożliwe bowiem władze miejskie wyznaczyły jako przestrzeń agitacji wyborczej jedynie Park Kultury i Wypoczynku im. Dnieprzańskiej Flotylli Czerwonego Sztandaru, a niedziela została na nim zarezerwowana dla przedsięwzięcia zarejestrowanego przez Tatianę Ługinę, osobę upełnomocnioną przez sztab wyborczy Aleksandra Łukaszenki.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak się okazało Ługina zarezerwowała piński park na cały okres od 24 lipca do 8 sierpnia, gdzie jak zadeklarowała będzie przeprowadzać działania od godz. 8 rano do 22 wieczorem. Wybory prezydenckie odbędą się na Białorusi 9 sierpnia.

Pierwsze zgromadzenie zorganizowane przez reprezentantkę sztabu Łukaszenki odbyło się tam, według relacji białoruskich środków masowego przekazu, dopiero w sobotę. Jak wynika z materiału wideo przygotowanego przez lokalną redakcję sobotnie działania agitacyjne sprowadzały się do występów wokalno-muzycznych i tanecznych. Frekwencję można uznać za raczej słabą, szczególnie w porównaniu do tłumów gromadzących się na wiecach Swietłany Tichanowskiej.

Według portalu Tut.by w podobnej formie „agitacja wyborcza” była prowadzona w Pińsku i w niedzielę. Występy rozpoczęły się już o godz. 10 przed południem i trwały „do późnego wieczora”. Jak twierdzi portal widzów „było niewielu” do czasu gdy około godziny 17 na miejscu zjawiła się większa grupa pracowników instytucji służby zdrowia. Koncert obywał się bowiem po hasłem „Dziękuję doktorze!”.

Czytaj także: Polskie flagi na wiecu opozycyjnej kandydatki w Lidzie [+VIDEO/+FOTO]

reform.by/tut.by/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz