W Pińsku w dniach 1-2 sierpnia odbyły się zgromadzenia zorganizowane przez osobę reprezentującą sztab wyborczy Aleksandra Łukaszenki. Frekwencja na nich była umiarkowana.

2 sierpnia wiec w poleskim mieście szczebla rejonowego chciał zorganizować sztab wyborczy najpopularniejszej kandydatki opozycyjnej Swietłany Tichanowskiej. Okazało się to niemożliwe bowiem władze miejskie wyznaczyły jako przestrzeń agitacji wyborczej jedynie Park Kultury i Wypoczynku im. Dnieprzańskiej Flotylli Czerwonego Sztandaru, a niedziela została na nim zarezerwowana dla przedsięwzięcia zarejestrowanego przez Tatianę Ługinę, osobę upełnomocnioną przez sztab wyborczy Aleksandra Łukaszenki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak się okazało Ługina zarezerwowała piński park na cały okres od 24 lipca do 8 sierpnia, gdzie jak zadeklarowała będzie przeprowadzać działania od godz. 8 rano do 22 wieczorem. Wybory prezydenckie odbędą się na Białorusi 9 sierpnia.

Pierwsze zgromadzenie zorganizowane przez reprezentantkę sztabu Łukaszenki odbyło się tam, według relacji białoruskich środków masowego przekazu, dopiero w sobotę. Jak wynika z materiału wideo przygotowanego przez lokalną redakcję sobotnie działania agitacyjne sprowadzały się do występów wokalno-muzycznych i tanecznych. Frekwencję można uznać za raczej słabą, szczególnie w porównaniu do tłumów gromadzących się na wiecach Swietłany Tichanowskiej.

Według portalu Tut.by w podobnej formie „agitacja wyborcza” była prowadzona w Pińsku i w niedzielę. Występy rozpoczęły się już o godz. 10 przed południem i trwały „do późnego wieczora”. Jak twierdzi portal widzów „było niewielu” do czasu gdy około godziny 17 na miejscu zjawiła się większa grupa pracowników instytucji służby zdrowia. Koncert obywał się bowiem po hasłem „Dziękuję doktorze!”.

Czytaj także: Polskie flagi na wiecu opozycyjnej kandydatki w Lidzie [+VIDEO/+FOTO]

reform.by/tut.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz