Prezydent Białorusi pozdrowił prezydenta Polski Andrzeja Dudę w związku z Narodowym Dniem Niepodległości. Zadeklarował gotowość do intensyfikacji relacji z naszym państwem.

Aleksandr Łukaszenko pozdrowił prezydenta Polski Andrzeja Dudę oraz obywateli Polski w związku ze 101 rocznicą odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Złożył gratulacje w imieniu swoim oraz narodu białoruskiego. Informację o tym podała w poniedziałek białoruska, państwowa agencja informacyjna BiełTa powołując się na komunikat służby prasowej Administracji Prezydenta Białorusi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Jestem przekonany, że intensywniejsze handlowe i ekonomiczne więzi, wspólne projekty naukowe i oświatowe, współpraca organizacji i instytucji pozwolą bardziej efektywnie wykorzystać potencjał naszego sąsiedztwa i będą sprzyjać umocnieniu konstruktywnych stosunków” – przekazał polskiemu prezydentowi Łukaszenko.

Białoruski przywódca zadeklarował, że „Białoruś jest zainteresowana rozszerzeniem więzów z Polską w kwestii bezpieczeństwa regionalnego i międzynarodowego, a także w kontekście dalszego rozwijania pragmatycznego dialogu z Unią Europejską”. Łukaszenko życzył Andrzejowi Dudzie „mocnego zdrowia” i postępów w odpowiedzialnej polityce, a Polakom pokoju i rozkwitu kraju.

W tym roku rozwój dialogu w sprawach bezpieczeństwa między Warszawą i Mińskiem przejawił się niedawną wizytą szefa polskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Pawła Solocha w Brześciu, gdzie spotkał się on z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Republiki Białoruś, Stanisławem Zasiem. W sierpniu Zaś gościł w Polsce gdzie spotkał się nie tylko z Sołochem, ale także ówczesnym doradcą prezydenta USA Johnem Boltonem oraz sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, Ołeskandrem Danilukiem. Rozmowy dotyczyły tworzenia warunków dla stabilności regionu Europy Środkowej oraz obrony suwerenności i integralności terytorialnej państw położonych w tym regionie.

belta.by/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz