Prezydent Białorusi pozdrowił prezydenta Polski Andrzeja Dudę w związku z Narodowym Dniem Niepodległości. Zadeklarował gotowość do intensyfikacji relacji z naszym państwem.

Aleksandr Łukaszenko pozdrowił prezydenta Polski Andrzeja Dudę oraz obywateli Polski w związku ze 101 rocznicą odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Złożył gratulacje w imieniu swoim oraz narodu białoruskiego. Informację o tym podała w poniedziałek białoruska, państwowa agencja informacyjna BiełTa powołując się na komunikat służby prasowej Administracji Prezydenta Białorusi.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Jestem przekonany, że intensywniejsze handlowe i ekonomiczne więzi, wspólne projekty naukowe i oświatowe, współpraca organizacji i instytucji pozwolą bardziej efektywnie wykorzystać potencjał naszego sąsiedztwa i będą sprzyjać umocnieniu konstruktywnych stosunków” – przekazał polskiemu prezydentowi Łukaszenko.

Białoruski przywódca zadeklarował, że „Białoruś jest zainteresowana rozszerzeniem więzów z Polską w kwestii bezpieczeństwa regionalnego i międzynarodowego, a także w kontekście dalszego rozwijania pragmatycznego dialogu z Unią Europejską”. Łukaszenko życzył Andrzejowi Dudzie „mocnego zdrowia” i postępów w odpowiedzialnej polityce, a Polakom pokoju i rozkwitu kraju.

W tym roku rozwój dialogu w sprawach bezpieczeństwa między Warszawą i Mińskiem przejawił się niedawną wizytą szefa polskiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Pawła Solocha w Brześciu, gdzie spotkał się on z sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Republiki Białoruś, Stanisławem Zasiem. W sierpniu Zaś gościł w Polsce gdzie spotkał się nie tylko z Sołochem, ale także ówczesnym doradcą prezydenta USA Johnem Boltonem oraz sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, Ołeskandrem Danilukiem. Rozmowy dotyczyły tworzenia warunków dla stabilności regionu Europy Środkowej oraz obrony suwerenności i integralności terytorialnej państw położonych w tym regionie.

belta.by/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz