Łukaszenko: Białoruś może wyprodukować własną szczepionkę przeciw koronawirusowi

O perspektywie szczepień przeciwko koronawirusowi na Białorusi prezydent tego państwa mówił w jednym z mińskich szpitali.

W poniedziałek prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko odwiedził odwiedził Miejski Miński Szpital Kliniczny im. Sawczenki nr 4. W czasie wizyty przywódca został zapytany o perspektywy szczepień przeciwko koronawirusowi SARS CoV-2. Według niego są trzy drogi rozwiązania tego zagadnienia.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Kupić szczepionkę i zaszczepić grupy ryzyka. Numer jeden w grupie ryzyka to wy, nauczyciele, pracownicy handlu. Drugi wariant – wyprodukować szczepionkę, biorąc rosyjski szczep. Prezydent Rosji obiecał mi, że jak tylko będziemy gotowi oni zapewnią nam taką możliwość produkcji” – słowa Łukaszenki zacytował portal gazety „Sowietskaja Biełorussija-Biełaruś Siegodnia”.

Białoruski przywódca zapewnił, że jego państwo ma możliwości produkowania szczepionki przeciw koronawirusowi, ale mówił też o pomocy „rosyjskich biznesmenów” w tym względzie. „Zabezpieczymy Białoruś i będziemy dostarczać na eksport. I trzeci wariant – lekarze w Witebsku, specjaliści i naukowcy zaproponowali mi przygotowanie produkcji własnej szczepionki. Nieoczekiwanie dla mnie zarówno witebszczanie, jak i nasza Akademia Nauk mają pewne podstawy” – mówił Łukaszneko – „Dlaczego nie wykluczam możliwości wyprodukowania własnej szczepionki? Zapewne tak jak wy (niczego nowego nie odkryję) jestem przekonany, że ta „infekcja” pozostanie z nami na zawsze… Jeśli nauczymy się produkować sami, będziemy mieli dobrych specjalistów: dobrych naukowców, dobrych lekarzy. W ten sposób rozwinie się opieka zdrowotna.”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na Białorusi testowana jest obecnie szczepionka przeciwko SARS CoV-2 rosyjskiej produkcji. Natomiast jeszcze wiosną Białorusini opracowali własne testy na nosicielstwo koronawirusa.

sb.by/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz