Kuźnica: migranci rozbili na granicy wielki obóz [+VIDEO]

Migranci powstrzymani dzisiaj przez polskich pograniczników przed wtargnięciem na polskie terytorium w pobliżu przejścia granicznego w Kuźnicy, rozbili po stronie białoruskiej ogromne obozowisko.

Jak podało w poniedziałek po południu na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej, tłumy migrantów, którzy bezskutecznie usiłowali dzisiaj nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę w rejonie Kuźnicy, rozbili po stronie białoruskiej wielkie obozowisko.

Na nagraniu wideo opublikowanym przez MON, wykonanym z helikoptera, widać setki namiotów rozbitych tuż przy pasie granicznym oraz rozpalone ogniska. Według resortu cudzoziemcy są wciąż pilnowani przez białoruskie służby.

Najprawdopodobniej to samo obozowisko przedstawiają filmy zamieszczone w mediach społecznościowych przez jednego z migrantów.

W poniedziałek na Twitterze pojawiły się nagrania przedstawiające rekordową grupę nielegalnych imigrantów, którzy idą w kierunku granicy z Polską eskortowani przez białoruskie służby. Migranci, podzieliwszy się na mniejsze grupy, podjęli próby niszczenia ogrodzenia granicznego i wtargnięcia na terytorium Polski. Cudzoziemców powstrzymały polskie służby graniczne i policjanci.

Kresy.pl 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply