Jedna z liderek białoruskiej opozycji ciepło o Putinie: mógłby zostać naszym bohaterem

Weronika Cepkało, bliska współpracowniczka byłej kandydatki na prezydenta Białorusi Swietłany Tichanowskiej, w wywiadzie dla serwisu “Nastojaszczeje Wriemia” bardzo ciepło wyrażała się o prezydencie Rosji Władimirze Putinie.

W opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla serwisu “Nastojaszczeje Wriemia” przebywająca obecnie w Polsce Weronika Cepkało została poproszona o ocenę stanowiska Rosji wobec sytuacji na Białorusi. Prowadząca rozmowę zaznaczyła, że Kreml wziął już stronę Aleksandra Łukaszenki.

“Sądzę, że pan Putin jest człowiekiem bardzo wykształconym i inteligentnym, on widzi na własne oczy, jaki ruch protestu rozwija się teraz na Białorusi. I wydaje mi się, że gdyby Władimir Władimirowicz [Putin] zajął stanowisko narodu białoruskiego – a to jest odejście Łukaszenki od władzy – to dla nas Władimir Władimirowicz byłby narodowym bohaterem” – odpowiedziała Cepkało.

Gdy po raz kolejny dziennikarka przypomniała, że Putin udzielił już poparcia Łukaszence, białoruska opozycjonistka odpowiedziała, że “czas pokaże”. Cepkało powtórzyła, że ma nadzieję, iż Putin zmieni zdanie i poprze naród białoruski “tak jak naród rosyjski poparł naród białoruski w czasie II wojny światowej”.

Odnosząc się do zaplanowanego na dzisiaj spotkania prezydentów Rosji i Białorusi Cepkało wyraziła nadzieję, że Putin “nie będzie popierał człowieka, który nie ma poparcia zarówno wewnątrz państwa, jak i na arenie międzynarodowej”.

Cepkało zapowiadała, że protesty na Białorusi nie ustaną. „Białorusini nigdy się nie poddadzą, dopóki nie osiągniemy naszych celów”. – mówiła opozycjonistka.

Przypomnijmy, że Walerij Cepkało, mąż Weroniki Cepkało i niedoszły kontrkandydat Aleksandra Łukaszenki w wyborach, napisał w sierpniu br. list do Władimira Putina, w którym zarzucił Łukaszence brak “woli budowania z Rosją uczciwych, pełnych szacunku, zbalansowanych stosunków wzajemnych, które by uwzględniały interesy państwa rosyjskiego”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Protesty na Białorusi, zatrzymano kilkaset osób [+VIDEO]

Kresy.pl / currenttime.tv

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply