Wydział marketingowy sieci barów Burger King na Białorusi wyraził ubolewanie z powodu akcji promocyjnej, która zakładała zniżkę na jedno z dań dla posiadaczy Kart Polaka.

W dniach od 30. czerwca do 3. lipca br. mieszkańcy Białorusi posiadający Karty Polaka mogli zamawiać danie Chicken Fries w barach sieci Burger King w Brześciu i Grodnie z 25-procentową zniżką. Akcja spotkała się z krytyką w białoruskich mediach niezależnych, które uznały ją za dyskryminację etnicznych Białorusinów.Do sprawy odnieśli się już marketingowcy sieci Burger King na Białorusi. „Kierownictwo Burger King wyraża szczere ubolewanie, że zasady akcji mogły być odebrane niejednoznacznie. Służba marketingowa Burger King oświadcza, że nie planuje prowadzić akcji podobnej do przeprowadzonej [w dniach] 30 czerwca – 3 lipca w Grodnie i Brześciu” – portal hrodna.life cytuje komunikat.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Administracja sieci barów szybkiej obsługi poinformowała z kolei, że akcja miała na celu wspierania wewnętrznej turystyki na Białorusi. Już wcześniej miejscowa sieć Burger King wprowadzając Chicken Fries zaznaczała, że od teraz na Białorusi można spożywać takie same „smaczne danie” z jej oferty jak w Polsce. Nie trzeba więc przekraczać granicy, co najczęściej robią osoby posiadające Kartę Polaka, dającą ulgi przy nabywaniu wizy uprawniającej do wjazdu do Polski.

hrodna.life/kresy.pl

 

 

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz