Wydział marketingowy sieci barów Burger King na Białorusi wyraził ubolewanie z powodu akcji promocyjnej, która zakładała zniżkę na jedno z dań dla posiadaczy Kart Polaka.

W dniach od 30. czerwca do 3. lipca br. mieszkańcy Białorusi posiadający Karty Polaka mogli zamawiać danie Chicken Fries w barach sieci Burger King w Brześciu i Grodnie z 25-procentową zniżką. Akcja spotkała się z krytyką w białoruskich mediach niezależnych, które uznały ją za dyskryminację etnicznych Białorusinów.

Do sprawy odnieśli się już marketingowcy sieci Burger King na Białorusi. “Kierownictwo Burger King wyraża szczere ubolewanie, że zasady akcji mogły być odebrane niejednoznacznie. Służba marketingowa Burger King oświadcza, że nie planuje prowadzić akcji podobnej do przeprowadzonej [w dniach] 30 czerwca – 3 lipca w Grodnie i Brześciu” – portal hrodna.life cytuje komunikat.

Administracja sieci barów szybkiej obsługi poinformowała z kolei, że akcja miała na celu wspierania wewnętrznej turystyki na Białorusi. Już wcześniej miejscowa sieć Burger King wprowadzając Chicken Fries zaznaczała, że od teraz na Białorusi można spożywać takie same “smaczne danie” z jej oferty jak w Polsce. Nie trzeba więc przekraczać granicy, co najczęściej robią osoby posiadające Kartę Polaka, dającą ulgi przy nabywaniu wizy uprawniającej do wjazdu do Polski.

hrodna.life/kresy.pl

 

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply