Xi Jingping wzywa żołnierzy by byli gotowi do wojny

Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping wzywał do gotowości do wojny żołnierzy specjalnego rodzaju sił zbrojnych.

Przywódca Chińskiej Republiki Ludowej odwiedził bazę wojskową w nadmorskiej prowincji Guandong w południowej części państwa. Xi Jinping pojawił się w bazie specjalnego rodzaju sił zbrojnych jakim jest piechota morska. Według czwartkowej relacji rosyjskiej agencji informacyjne TASS, przewodniczący ChRL wezwał żołnierzy by byli gotowi na wojnę oraz wykazywali się oddaniem ojczyźnie i nieugiętością w boju.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Jest niezbędnym skoncentrowanie swoich myśli i siły na przygotowaniach do wojny, zapewnieniu stanu podwyższonej gotowości bojowej” – TASS zacytowała za chińską agencją Xinhua. Jak zaznaczył Xi Jinping – „korpus piechoty morskiej jest elitarnym rodzajem broni, który niesie na swoich ramionach bardzo ważne zadanie obrony suwerenności, bezpieczeństwa, integralności terytorialnej, interesów kraju.” Przywódca wzywał do dalszego rozszerzania zdolności bojowych korpusu.

Prowincja Guandong jest regionem sąsiadującym z Hongkongiem gdzie protesty grup opozycyjnych, w części mających charakter separatystyczny, doprowadziły w poprzednim roku do poważnej destabilizacji społeczno-politycznej. Zakończyła się ona wiosną roku bieżącego rozciągnięciem przez władze centralne ChRL regulacji w zakresie bezpieczeństwa narodowego także na Specjalny Region Adminitracyjny Hongkongu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jednak wybrzeża Guandongu położonego są także stosunkowo niedaleko od Tajwanu. Na wyspie tej funkcjonuje nieuznawana Republika Chińska, która dla Pekinu jest zbuntowanym regionem. Korzysta ona ze strategicznej i politycznej protekcji USA. Wielu komentatorów uważa, że zintegrowanie wyspy jest jednym z głównych celów „wielkiego renesansu narodu chińskiego” jaki kierownictwo ChRL chciałoby osiągnąć w stulecie jej powstania w 2049 r.  Kluczowe w projekcji siły wobec Tajwanu są właśnie oddziały piechoty morskiej.

Czytaj także: Pentagon: Chiny zamierzają podwoić swój arsenał nuklearny. „To zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego”

tass.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz