Już prawie połowa przedszkolaków, uczniów i studentów w Chińskiej Republice Ludowe wróciła do odbywania zajęć w swoich placówkach.

Chińska agencja informacyjna Xinhua podała, że do przedszkoli, szkół oraz na uczelnie wyższe wróciło już około 39 procent uczęszczających do nich dzieci, uczniów i studentów. Agencja powołuje się na informacje Ministerstwa Edukacji ChRL. Placówki oświatowe realizują normalną pracę jednak wprowadzono w nich dodatkowe procedury dezynfekcyjne, które mają zapobiegać szerzeniu się koronawirusa SARS COVID-19.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Oznacza to, że placówek oświatowych ruszyło w poniedziałek około 100 milionów dzieci i młodzieży, jak podliczył w czasie konferencji prasowej przedstawiciel resortu Wang Dengfeng

W skali Chin pandemia nowego koronawirusa została opanowana. W poniedziałek odnotowano tylko 17 nowych przypadków zakażenia i żadnej ofiary śmiertelnej. Liczba wszystkich ofiar śmiertelnych COVID-19 w Chinach wynosi więc 4633. Od początku pandemii nowego koronawirusa odnotowano tam prawie 83 tys. zakażeń.

Jednak uwagę obserwatorów przykuł w poniedziałek fakt, że pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem wykryto w Wuhan, stolicy prowincji Hubei, gdzie pod nie koniec zeszłego roku pojawił się nowy wirus i które stanowiło epicentrum jego epidemii w Chinach. Z tego powodu w wybranych miastach ChRL władze lokalne nadal utrzymują ostre środki przeciwepidemiczne, aż do generalne kwarantanny włącznie.

xinhua.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz