Jak podał chiński Komitet Państwowy Ochrony Zdrowia w ChRL nie odnotowano w ciągu ubiegłej doby ani jednego przypadku zakażenia się koronawirusem.

Na 12 lutego przypada „święto wiosny” czyli dzień noworoczny według tradycyjnego chińskiego kalendarza księżycowego. Zgodnie z tradycją jest to prawdopodobnie najbardziej powszechnie obchodzone, masowe święto. Inaczej niż w zeszłym roku, gdy upływało ono po znakiem narastania epidemii koronawirusa SARS CoV-2, obecnie Chińczycy wkraczają w nowy rok z dobrymi wiadomościami.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1741.62 PLN    (7.91%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według danych z czwartku w ciągu doby w Chińskiej Republice Ludowej nie wykryto ani jednego nowego zakażenia się koronawirusem na terytorium tego państwa, podała agencja informacyjna Interfax. Zarejestrowano natomiast dwóch nowych zakażonych, którzy przybyli do Chin z zagranicy – jednego w mieście Szanghaj, drugiego w prowincji Guandong.

Według Interfaxu czwartkowe wyniki wskazują, że władzom udało się już zdusić pewną falę zakażeń jaką odnotowano około dwóch miesięcy temu, ale którą ograniczono stosując zdecydowane środki przeciwepidemiczne. Izolowano poszczególne dzielnice, a nawet miasta wprowadzając na ich terenie kwarantannę.

Taka informacja jest szczególnie ważna w kontekście tego, że z okazji księżycowego nowego roku Chińczycy często podróżują do swoich miejscowości pochodzenia by spotkać się członkami rodzin.

Od początku epidemii w Chinach odnotowano łącznie 89 736 przypadków zarażenia się koronawirusem co daje temu państwu 83 miejsce na świecie pod względem łącznej liczby zakażeń. Zmarło 4 636 nosicieli. Obecnie na terytorium ChRL jest 879 aktywnych przypadków COVID-19 z tego 13 chorych jest w stanie ciężkim lub krytycznym, jak podał portal Worldometers.info. Ostra eskalacja epidemii miała miejsca w Chinach w lutym, ale już w kwietniu Chińczycy zdołali powstrzymać koronawirusa i od tego czasu sytuacja epidemiologiczna jest w tym państwie znacznie lepsza niż w państwach zachodnich.

interfax.ru/worldometers.info/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz