W Turkmenistanie trwa właśnie „atestacja” wszystkich funkcjonariuszy podlegających miejscowemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Jej elementem jest ważenie pracowników resortu.

„Sprawdzanie wiedzy i norm przygotowania fizycznego, a także sprawdzanie wagi funkcjonariuszy. Maksymalna dopuszczalna waga funkcjonariuszy nie powinna przekraczać sto kilogramów” – opisuje „atestację” portal Radia Azatlyk. Jego korespondenci rozmawiali z funkcjonariuszami ze stolicy Aszchabadu ale też prowincjonalnych centrów Mary i Lebapu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak mówili funkcjonariusze cytowani anonimowo przez korespondentów radia, polecenie szlifowania formy fizycznej zostało wydano w „ostrej formie” a otyli funkcjonariusze dostali na schudnięcie miesiąc. Jak cytuje portal radia, powiedziano im wprost, że obecny minister „nie lubi tłustych policjantów”.

Ostateczny termin spełnienia wszystkich warunków atestacji ustalono na 25 grudnia. Dotyczy ona wszystkich funkcjonariuszy bez względu na stopień. W Mary poszczególne jednostki policji już zorganizowały dodatkowe ćwiczenia fizyczne, które moją pomóc funkcjonariuszom pozbyć się nadmiaru kilogramów. „Na stadionie znajdującym się na ulicy aszchabadzkiej w Mary każdego dnia można zobaczyć biegających w celu schudnięcia policjantów. Oni grają też w piłkę nożną, siatkówkę w sali gimnastycznej położonej na tyle prokuratury i w sali gimnastycznej w pałacu Ylham” – powiedział jeden z funkcjonariuszy.

Przedmiotem atestacji jest także kwestia czy wśród krewnych policjantów nie ma kryminalistów. Urzędnicy sprawdzają czy wśród bliskich funkcjonariuszy nie ma osób, które zostały skazane za czyny kryminalne. Zobowiązano też funkcjonariuszy by w przypadku gdy któryś z członków rodziny pracuje za granicą do 1 stycznia wrócił on do kraju.

Czytaj także: Turkmenistan odmówił wizy rosyjskiemu dziennikarzowi

azathabar.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz