Kazachstańskie środki masowego przekazu podają informację o śmierci miejscowego wiceministra obrony. Chińska telewizja państwowa twierdzi, że minister zachował na COVID-19.

Informację o śmierci wiceministra obrony Kazachstanu Bakyta Kurmanbajewa podał we wtorek między innymi portal AKIPress. Portal chińskiej telewizja państwowej CGTN twierdzi, że Kurmanbajew zmarł z powodu choroby powodowanej przez koronawirusa SARS COVID-19. To samo napisał, powołując się na informację kazachstańskiego Ministerstwa Obrony, portal informburo.kz.

Kurmanbajew miał 49 lat. Otrzymał nominację na wiceministra obrony w kwietniu 2019 r. Nadzorował w resorcie kwestie zaopatrzenia materiałowo-technicznego, współpracy z przemysłem zbrojeniowym, logistyki i wojskowych służb medycznych. Karierę oficera zaczynał w wojskach rakietowych.

Jeszcze w czerwcu zakażenie nowym koronawirusem wykryto u ministra ochrony zdrowia Ełżana Birtanowa. Trafił on do szpitala. Premier Askar Mamin, który kontaktował się z tym ministrem musiał poddać się wówczas samoizolacji, podobnie jak wcześniej minister rolnictwa Saparchan Omarow, minister oświaty Aschat Ajmagambetow, minister ekologii geologii i surowców naturalnych Magzum Mirzagalijew, przewodniczący izby niższej parlamentu Nurłan Nigmatulin oraz szef obwodu żambylskiego Berdibek Saparbajew. Chorobę COVID-19 przeszedł już rzecznik prasowy prezydenta Kasyma-Żomarta Tokajewa, Berik Uali. 18 czerwca ogłoszono, ze koronawirusem zaraziła się faktycznie najważniejsza osoba w państwie – pierwszy prezydent i „przywódca narodu” Nursułtan Nazarbajew.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5360.41 PLN    (24.36%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jak podaje portal Worldometers.info dotychczas odnotowano w Kazachstanie 61,7 tys. przypadków zarażenia się koronawirusem SARS COVID-19. W ciągu ostatniej doby wykryto ponad 1,8 tys. nowych przypadków. W państwie tym zmarło 375 nosicieli koronawirusa. Wyzdrowiało 35,9 tys. osób.

akipress.com/informburo.kz/news.cgtn.com/worldometers.info/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz