Gdańska prokuratura postawiła 5 zarzutów 32-letniej Ukraince, w tym zarzut zniszczenia mienia znacznej wartości i znieważenia z powodu przynależności narodowościowej. Kobieta na 3 miesiące trafiła do aresztu.

8 lipca około godziny 3 w nocy ktoś podpalił drzwi Centrum Handlowego „Przymorze” w Gdańsku. W wyniku włączenia się instalacji przeciwpożarowej doszło do zalania dużej powierzchni budynku. Pokrzywdzeni oszacowali straty na blisko pół miliona złotych.

Na podstawie analizy zapisów z kamer monitoringu ustalono, że osoba, która dokonała podpalenia, miała w ręku kanister. W związku z tym policjanci sprawdzili stacje paliw, na których podpalacz mógł zakupić paliwo.

Śledczy ustalili, że osobą zamieszaną w podłożenie ognia jest 32-letnia kobieta, obywatelka Ukrainy. Okazało się, że kobieta przed podpaleniem dwukrotnie usiłowała dokonać w tej galerii kradzieży rozbójniczej – po raz pierwszy 10 czerwca a po raz drugi dzień przed pożarem. Ukrainka próbowała wyjść z towarem nie płacąc i używała przemocy wobec interweniującego pracownika ochrony. Kobieta również groziła mu i znieważała z powodu przynależności narodowościowej. Ochrona nie zgłaszała tych przestępstw policji.

Ukrainka została zatrzymana w jednym z mieszkań w Gdańsku. Prokuratura postawiła jej pięć zarzutów dotyczących zniszczenia mienia znacznej wartości, kradzieży rozbójniczej oraz znieważenia pracownika ochrony z powodu jego przynależności narodowościowej. Grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratora aresztował kobietę na trzy miesiące.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Działaczka warszawskiego Euromajdanu o podpaleniu stacji telewizyjnej: „jak pięknie płonie” [+FOTO/+VIDEO]

Kresy.pl / gdansk.policja.gov.pl / portalsamorzadowy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    gotan :

    ..więcej tego bydła azjatyckiego sprowadzać do Polski.To dzicz!…Pora aby zabrać się za nich.
    Cywilizować jest ich niemożliwe,znamy to z historii. Dla nich to co widzą w Polsce to szok kulturowy ..Nigdy niczego się nie nauczyli.Chcą brać jak swoje…To dzikusy na których jest jeden sposób…pała i walić w pusty łeb. Spokojne tłumaczenie nie jest dla nich.To prostacka czerń. Głaskanie jakie stosuje wobec tzw. ukrainy rząd RP to błąd. Do tej pory nie można pochować tych polaków,którzy w ludobójczy sposób zostali zamordowani.Co w tej sprawie robił rząd PiS?…zero.NIC !