Żyjąca w Polsce ukraińska działacza organizacji takich jak Euromajdan Warszawa oraz Fundacja Otwarty Dialog wyraziła radość z powodu podpalenia siedziby stacji telewizyjnej Inter w Kijowie.

Wczoraj w Kijowie doszło do podpalenia siedziby stacji telewizyjnej Inter, uznawanej przez szowinistyczne środowiska ukraińskie za „prorosyjską”. Już w lutym tego roku była ona zresztą obiektem ataków ze strony bojowników batalionu Azow. Domagali się oni wtedy jej zamknięcia.

Wczorajszy atak został przeprowadzony przez około 15 ludzi noszących kominiarki. W wyniku podpalenia nikt nie zginął ani nie został ranny jednak siedziba stacji jest zrujnowana.

Zadowolenia z powodu ataku nie kryją ukraińscy nacjonaliści. Jak poinformował Tomasz Maciejczuk jedna z działaczek nacjonalistycznych Olena Garnaja, umieściła na Twitterze wpis Nie pozwalajcie ugasić pożaru! Zabijajcie okna, nie wypuszczajcie stamtąd nikogo.

Inna Ukrainka – mieszkająca w Polsce Natalia Panczenko, umieściła na swoim profilu na Facebook zdjęcia z pożaru i skomentowała je słowami jak pięknie płonie. Panczenko jest działaczką organizacji „Euromajdan Warszawa” praz Fundacji Otwarty Dialog, znanej z promowania interesów ukraińskich w Polsce. O Panczenko pisaliśmy już wcześniej, gdy powiedziała ona, że UPA walczyła z Polakami o niepodległą Ukrainę. Stwierdziła także, że Gdańsk to Niemieckie miasto.

W związku z podpaleniem zatrzymano kilka osób. Jak się okazuje są oni powiązani ze środowiskami banderowskimi. Jednym z nich jest członek batalionu OUN. Inni mieli być weteranami ATO. Wszyscy zatrzymani zostali jednak szybko wypuszczeni. Żadnemu z nich nie postawiono także zarzutów. Jak informuje dr Iwan Kaczanowski, pojawiają się także sygnały, że w sprawę zamieszane jest ukraińskie MSW.

Czytaj także:

Rosyjskie MSZ wzywa do ochrony dziennikarzy na Ukrainie

Zatrzymani w sprawie podpalenia

Wpis Panczenko

Zdjęcie z pikiety Azowa w lutym pod siedzią stacji Inter

Korrespondent.net/KRESY.PL

Czytaj kolejny artykuł
16 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. pro_patria
  pro_patria :

  Gdyby jakikolwiek Polak wypowiedział takie słowa, byłby już na celowniku organizacji Sorosa Hejt-Stop za sianie mowy nienawiści. Tymczasem ściera panczenko od lat pluje na Polaków, bezlitośnie wykorzystuje wsparcie państwa polskiego do wspierania i finansowania jej pro-banderowskiej organizacji, nie kryje swoich zbrodniczych podglądów i wzywa do zabijania oponentów kijowskiej junty. Powinna zostać uznana już dawno za persona non grata i wydalona z RP bez możliwości powrotu. Powinna…jak jest widzimy…

 2. wilno
  wilno :

  Tyle agresji w tych ukraincach, a czego chcieć, kiedy cała ich narodowość była budowana na nienawiści do ruskich, dla mnie to oni wciąż są ruskimi, tylko ze zgwałconym mózgiem przez ruskich wrogów, głównie niemców, choć nie tylko, jak pokazują i dzisiejsze czasy.

 3. baciar
  baciar :

  juz pisałem nie raz to jest hołota ukrainska brak jakiej kolwiek tolerancji wyzuci ze wszystkich norm ich myślenie nadaje sie tylko do leczenia w psychiatryku no ale cóż nasze elyty wspieraja ten szajz i jeszcze pozwalają sie osiedlać takim matołom ilu ludziom w Polsce taka durna banderówa naopowiada bzdur

 4. gan
  gan :

  Arsenij Jaceniuk i George Soros. Fundacja Otwarty Dialog. Loża Kopernik i Jan Józef Lipski. Cytat z „Masoneria Polska 2012″, str. 114:” […] rodzina Kaczyńskich przyjaźniła się przez całe lata i pozostawała w emocjonalnych związkach z Janem Józefem Lipskim, który zapewne zrobił dla niej wiele dobrego. Matka Kaczyńskich, Jadwiga Kaczyńska pracowała razem z Lipskim i przyjaźniła się z nim (oboje byli polonistami).” Wyjaśnia postawę Wildstaina i chorobliwą ukrainofilię…?