Nowy pakiet amerykańskich sankcji objął Alinę Kabajewą, nazywaną w mediach „partnerką” lub „kochanką” prezydenta Rosji Władimira Putina. Według Departamentu skarbu USA jest ona w „bliskich relacjach w Putinem”.

Departament Skarbu USA poinformował we wtorek, że amerykańskie władze zamroziły wizę Aliny Kabajewej, w przeszłości mistrzyni olimpijskiej w gimnastyce i byłej deputowanej rosyjskiej Dumy Państwowej – podaje Washington Post. Na Kabajewą nałożono także inne ograniczenia majątkowe. Departament skarbu wskazał również, że Kabajewa jest szefową rosyjskiej firmy medialnej, która promuje inwazję na Ukrainę.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Amerykański resort finansów powiązał Kabajewą z Władimirem Putinem podając w komunikacie, że ma ona z nim „bliskie relacje”.

Według doniesień medialnych Alina Kabajewa jest partnerką Władimira Putina i matką jego kilkorga dzieci (podawane są liczby od dwojga do czworga). Kreml nigdy nie potwierdził tych doniesień.

Kabajewa została już objęta sankcjami przez Wielką Brytanię i Unię Europejską.

W najnowszym pakiecie sankcji Departamentu Skarbu wymieniono również oligarchę Andrieja Guriewa, który jest właścicielem 25-pokojowej rezydencji Witanhurst, która jest drugą co do wielkości posiadłością w Londynie po Pałacu Buckingham.

Jego jacht o wartości 120 milionów dolarów, Alfa Nero, został wymieniony jako własność zablokowana. Ukarany został również jego syn, również Andriej, i rosyjska firma inwestycyjna Dzhi AI Invest OOO.

W kwietniu USA nałożyły sankcje na dorosłe córki Putina, Katerinę Tichonową i Marię Woroncową.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja dopuszcza zerwanie relacji dyplomatycznych z USA

Kresy.pl / washingtonpost.com / pap.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz