Trump stwierdził, że nie odwołał ataku na Iran

Prezydent USA Donald Trump twierdzi, że informacje na temat tego, że odwołał swoją decyzję o militarnym ataku na Iran są nieprawdziwe.

W czwartek irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej zestrzelił nowoczesny dron amerykańskiej marynarki wojennej. Irańczycy twierdzą, że zestrzelili go nad własnym terytorium, Amerykanie utrzymują natomiast, że dron leciał nad wodami międzynarodowymi. W mediach pojawiły się informacje, że zestrzeleniu drona prezydent USA zaakceptował plan ataku na Iran, lecz następnie wycofał się z tej akceptacji uznając, że bombardowania, które spowodowałyby wiele ofiar śmiertelnych nie są adekwatną odpowiedzią na zniszczenie bezzałogowego aparatu. Trump pisał o tym w piątek na Twitterze.

Amerykański prezydent mówił o tym także w wywiadzie dla telewizji NBC News – “Myślałem o tym przez sekundę i powiedziałem – wiecie co, oni zestrzelili bezzałogowego drona, samolot, jakkolwiek chcecie to nazywać, a tutaj mamy 150 zabitych, co pewnie wydarzyłoby się prawdopodobnie w ciągu pół godziny po powiedzeniu przez mnie: naprzód”.

Według pierwotnych informacji Trumpa miał odwołać atak na 10 minut przed jego rozpoczęciem. Jednak wczoraj wieczorem amerykański prezydent sprostował jej we wpisie na Twitterze – “Nigdy nie odwołałem ataku przeciwko Iranowi, jak ludzie nieprawidłowo podają. Po prostu zatrzymałem jego rozpoczęcie w tamtym momencie”.

To już kolejna groźba prezydenta USA pod adresem Iranu. W sobotę zapowiadając nałożenie kolejnych sankcji na to bliskowschodnie państwo Tump podkreślił, że opcja ataku militarnego przeciw niemu „jest zawsze na stole”.

interia.pl/kresy.pl

 

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply