USA spodziewają się dalszego wzmocnienia współpracy Rosji i Chin w celu przeciwdziałania interesom Stanów Zjednoczonych. – podała we wtorek rosyjska agencja Interfax powołując się na słowa dyrektora National Intelligence Dana Coatsa, koordynatora służb specjalnych USA.

Coats wystąpił we wtorek przed komisją Senatu USA ds. wywiadu na corocznym przesłuchaniu dotyczącym zagrożeń na całym świecie, na którym przesłuchiwano również dyrektorów CIA, FBI i innych wysokich urzędników amerykańskich służb wywiadowczych.

Jak pisze Interfax, Coats powiedział, że Chiny i Rosja poszerzają swoją współpracę m.in. w ramach organizacji międzynarodowych, aby „zmieniać międzynarodowe normy i standardy dla własnej korzyści oraz aby stanowić przeciwwagę dla Stanów Zjednoczonych i innych krajów”. Według szefa National Intelligence amerykańskie służby spodziewają się dalszej współpracy Rosji i Chin w celu przeciwdziałania interesom Stanów Zjednoczonych.

W zeznaniach pojawiła się również ocena, że od 2014 r. Moskwa i Pekin znacznie rozszerzyły współpracę, szczególnie w sferze energetycznej, wojskowej i technologicznej.

Z kolei brytyjski The Sun zwrócił uwagę na słowa Coatsa o tym, iż „Chiny, Rosja, Iran i Korea Północna coraz częściej wykorzystują cyberataki zagrażające ludziom [oryg.: umysłom – red.] i maszynom na wiele sposobów” – wśród tych sposobów wymienił kradzież informacji, wpływanie na obywateli oraz niszczenie infrastruktury krytycznej. „Relacje Moskwy i Pekinu są najbliższe od wielu dziesięcioleci” – oceniał Coats.

Zdaniem Dana Coatsa oponenci USA prawdopodobnie już pracują nad możliwością „wtrącania się w wybory w USA w 2020 roku” za pomocą nowych taktyk cybernetycznych. Oprócz zagrożeń cybernetycznych wymienił rozprzestrzenianie broni masowej zagłady, konflikty regionalne oraz rywalizację w kosmosie.

Dyrektor National Intelligence zauważył także, że niektórzy sojusznicy USA „szukają więcej niezależności” przez co stają się bardziej otwarci na zawieranie nowych porozumień.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Koordynator służb USA: Twa rosyjski cyberatak na Stany Zjednoczone

Kresy.pl / Interfax / The Sun

Szef Wywiadu Narodowego USA ostrzegł przed umacnianiem się współpracy Rosji i Chin
5 (100%) 5 głosów.

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • UPAdlina
   UPAdlina :

   @ViS Hehehehe! Boli cię ten sojusz ukro-ZWISIE, oj boli, hehehehe! Stąd te kwiki ukro-banderowni. Hehehehe! I ma boleć.
   Potęga nuklearna Rosji jako sojusznika potrzebna jest Chinom do konfrontacji z bandyckim uSSmanem. Skuteczność tego sojuszu widać po tym jak wygląda sytuacja w Syrii, czy Afganistanie, gdzie uSSman brutalnie okopany myśli o wycofaniu swojego żołdactwa. Hehehehe! Utrata „sojuszników” uSSmana na rzecz Rosji też o tym świadczy. Przykładem Turcja. Twoje nerwowe kwiki wynikające z frustracji niczego nie zmienią ukro-ZWISIE. Hehehehe! Cieszy, że banderownia tak się pieni w bezsilnej złości.