Koordynator amerykańskich służb wywiadowczych Dan Coats podczas przesłuchania przed Kongresem oświadczył, że Rosjanie kontynuują cyberataki na USA.

Dan Coats powiedział we wtorek przed Kongresem, że rosyjski prezydent Władimir Putin planuje korzystać z autorytarnych metod, aby umocnić swoją władzę wewnątrz Rosji, a także ingerować w procesy demokratyczne w innych krajach. Amerykański koordynator służb wywiadowczych uważa, że ingerencje mają miejsce przede wszystkim poprzez działania w cyberprzestrzeni.

Rosjanie korzystają z tego narzędzia, ponieważ jest stosunkowo tanie, mało ryzykowne i efektywne w pogłębianiu podziałów – oświadczył Coats. Dodał również, że wedle jego informacji władze w Moskwie uważają tego typu działalność za bardzo skuteczne.

ZOBACZ TAKŻE: USA: Korea Północna odpowiada za cyberatak WannaCry

Spodziewamy się, że Rosja będzie używać propagandy, mediów społecznościowych, podstawionych osób i przyjaznych sobie rzeczników, by rozwinąć tego rodzaju operacje – stwierdził koordynator służb. Jego zdaniem celem rosyjskiej ofensywy w cyberprzestrzeni będą tegoroczne wybory do Kongresu.

Kresy.pl / interia.pl / reuters.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply