Koordynator amerykańskich służb wywiadowczych Dan Coats podczas przesłuchania przed Kongresem oświadczył, że Rosjanie kontynuują cyberataki na USA.

Dan Coats powiedział we wtorek przed Kongresem, że rosyjski prezydent Władimir Putin planuje korzystać z autorytarnych metod, aby umocnić swoją władzę wewnątrz Rosji, a także ingerować w procesy demokratyczne w innych krajach. Amerykański koordynator służb wywiadowczych uważa, że ingerencje mają miejsce przede wszystkim poprzez działania w cyberprzestrzeni.

Rosjanie korzystają z tego narzędzia, ponieważ jest stosunkowo tanie, mało ryzykowne i efektywne w pogłębianiu podziałów – oświadczył Coats. Dodał również, że wedle jego informacji władze w Moskwie uważają tego typu działalność za bardzo skuteczne.

ZOBACZ TAKŻE: USA: Korea Północna odpowiada za cyberatak WannaCry

Spodziewamy się, że Rosja będzie używać propagandy, mediów społecznościowych, podstawionych osób i przyjaznych sobie rzeczników, by rozwinąć tego rodzaju operacje – stwierdził koordynator służb. Jego zdaniem celem rosyjskiej ofensywy w cyberprzestrzeni będą tegoroczne wybory do Kongresu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / interia.pl / reuters.com

Koordynator służb USA: Twa rosyjski cyberatak na Stany Zjednoczone
Oceń ten artykuł

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz