W swoim liście do Fransa Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, Nowoczesna zachęca go by był bardziej podejrzliwy i twardszy wobec polskiego rządu.

Liberalna partia opozycyjna wystosowała swój list do eurokomisarza w związku z jego spodziewaną, rychła wizytą w Polsce, zgodnie z ustaleniami zawartymi w czasie spotkania Timmermansa z polskim ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem. To właśnie Timmermans odpowiada w Komisji Europejskiej za prowadzenie akcji przeciwko Polsce z powodu tego, co eurokraci interpretują jako „naruszenie praworządności”. Poprowadzona konsekwentnie, jeśli zostanie poparta przez przywódców państw członkowskich, akcja ta może doprowadzić do zawieszenia Polski w prawach członka UE.

Tymczasem Nowoczesna w swoim liście wyraża wdzięczność Timmermansowi – „Przez ostatnie dwa lata Pańskie zaangażowanie dawało nam nadzieję, że Polska nie wyrzeknie się wartości europejskich i pozostanie w pełni demokratycznym, respektującym zasady państwem prawa” – jak napisał sekretarz generalny partii, Adam Szłapka w dokumencie, który upublicznił za pośrednictwem Twittera.

Z jednej strony liberalny polityk wyraził radość, że „kontynuuje pan dialog z rządem Polski, a spotkanie z nowym ministrem spraw zagranicznych Polski Jackiem Czaputowiczem uznał Pan za dobre”. Z drugiej jednak sugerował nieszczerą postawę polskiego rządu i niedwuznacznie sugerował Timmermansowi by był wobec niego podejrzliwy, bo „kroki podejmowane przez rząd Mateusza Morawieckiego będą powierzchowne i obliczone jedynie na zatrzymanie tzw. procedury art. 7 Traktatu” i „Nie będą zatem oznaczały rzeczywistej naprawy systemu sprawiedliwości, która przywróci praworządność”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Nowoczesna wzywa więc eurokratę do przyjęcia twardego stanowiska wobec władz Polski – „Apeluję do Pana, w imieniu własnym i milionów Polaków, o konsekwentne trwanie na straży art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej”. Jak podsumowuje Szłapka – „Bardzo liczymy na Pańskie dalsze zaangażowanie w obronę demokratycznych fundamentów w Polsce”

 

Czytaj także: Timmermans połamał sobie zęby na Polsce – twierdzi Politico

twitter.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz