Premier Kanady Justin Trudeau dołączył do grupy osób publicznych, które zostały nabrane przez rosyjskich żartownisiów (tzw. pranksterów) Władimira Kuzniecowa i Aleksieja Stolarowa ukrywających się pod pseudonimami Vovan i Lexus.

Jak podało we wtorek BBC, Vovan i Lexus opublikowali ostatnio nagranie świadczące o tym, że udało im się dodzwonić do premiera Kanady Justina Trudeau podszywając się pod szwedzką aktywistkę klimatyczną Gretę Thunberg. Z rozmowy wynika, że odbyła się ona na początku tego roku, w momencie zaostrzenia sytuacji międzynarodowej w wyniku zabicia przez Amerykanów irańskiego generała Kasema Sulejmaniego i zestrzelenia przez Iran ukraińskiego samolotu pasażerskiego nad Teheranem, w wyniku czego zginęło m.in. 57 obywateli Kanady.

„Rozumiem, że masz dużo pracy i mało czasu na rozmowę z młodą dziewczyną, ale jestem bardzo zaniepokojona narastającym międzynarodowym kryzysem” – mówiła do Trudeau fałszywa Greta Thunberg. W odpowiedzi kanadyjski premier z tłumaczył szwedzkiej nastolatce powagę sytuacji międzynarodowej.

W pewnym momencie rozmowy rosyjscy dowcipnisie zaczęli kierować w stronę Trudeau bardziej absurdalne wypowiedzi. Zarzucili Trudeau i innym przywódcom, że są dorośli, ale zachowują się jak dzieci. „Opuść NATO, rzuć broń, zbieraj kwiaty, uśmiechnij się do natury” – proponowała fałszywa Thunberg.

Nie zważając na to Trudeau pochwalił rozmówczynię za jej “perspektywę” i “pełne pasji słowa”. Jak twierdził, również marzy o świecie, w którym nie ma żołnierzy, ale “niestety jeszcze nie żyjemy w takim świecie”.

Zapytany o Trumpa, którego pranksterzy nazwali “draniem, który robi wszystko, by nas zabić”, kanadyjski premier odpowiedział, że “rozumie” te słowa, ale jego zadaniem jest współpraca ze światowymi przywódcami, których “wybrali inni ludzie”.

“Thunberg” próbowała także zaprosić Trudeau do dołączenia do jej “klubu” polityków, lecz ten poprosił ją o więcej szczegółów na temat tej grupy. Rozmowa dotyczyła także przenosin księcia Harry’ego z małżonką do Kanady.

Trudeau zakończył rozmowę z fałszywą Gretą Thunberg po tym, jak ta poprosiła go, by zapoznał ją z Terrance’m i Philippem – postaciami z Kanady występującymi w kreskówce South Park.

Według BBC rzecznik premiera powiedział iPolitics, że kiedy Trudeau zdał sobie sprawę, że nie rozmawia z prawdziwą Thunberg, zakończył rozmowę.

Przypomnijmy, że wcześniej Vovan i Lexux nabrali m.in. Eltona Johna, Petra Poroszenkę i Andrzeja Dudę.

Kresy.pl / BBC

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply