Rekordowa suma zbiórki na kampanię wyborczą Bidena

Kandydat Partii Demokratycznej na prezydenta USA Joe Biden zdołał już pobić rekord środków finansowych zebranych wśród obywateli na kampanię wyborczą.

Portal gazety „Los Angeles Times” poinformował w środę, że sztab Joe Bidena zdołał już zebrać składki obywatelskie na łączną sumę 364 mln dol. co jest rekordową sumą jak na pierwszy miesiąc prowadzenie tego rodzaju zbiórki. Jak twierdzi dziennik, Biden zniwelował tym samym przewagę finansową Donalda Trumpa. Pisze też o entuzjazmie demokratycznego elektoratu przekonanego, że Biden może pokonać obecnego lokatora Białego Domu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na fundusz składają się zarówno duże wpłaty finansowych „grubych ryb” jak i duża liczba drobnych datków od szerokich mas obywateli twierdzi gazeta z „Los Angeles”. „Te liczby czynią mnie pokornym” – napisał Biden do swoich zwolenników – „Nawet w czasie globalnej recesji pracujące rodziny odkładały trochę pieniędzy na zasilenie tej kampanii i trochę dodały w wielkim stylu”.

Trump nie ujawnił jeszcze swoich wpływów z datków za sierpień ale według przytaczanej gazety Biden wydał na reklamę polityczną sumę około dwukrotnie od próbującego się utrzymać w fotelu prezydenta. Cytowani przez nią komentatorzy wysokość wsparcia finansowego dla kandydata demokratów łączą głównie z coraz powszechniejszą antypatią dla Donalda Trumpa, pozytywnym odbiorem nominacji Kamali Harris jako demokratycznej kandydatki na wiceprezydenta oraz udanej konwencji wyborczej jaką przeprowadził Biden.

Czytaj także: Joe Biden miedzy wyborcami a progresistami

latimes.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz