„Polski obóz śmierci” w amerykańskiej telewizji [+FOTO/+VIDEO]

Amerykańska telewizja CBS News użyła sformułowania „polski obóz śmierci” w materiale o uroczystościach z okazji rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau obchodzonej jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

„Polski obóz śmierci” pojawił się w niedzielę w krótkim materiale zamieszczonym przez CBS News na Twitterze. „Dziesiątki byłych więźniów Auschwitz wróciło do polskiego obozu śmierci na Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu” – głosi napis pojawiający się podczas filmiku.

CBS News informowało dalej, że niedziela była „74. rocznicą wyzwolenia przez Armię Czerwoną obozu, w którym zostało zabitych ponad 1,1 mln ludzi”. Jako sprawców w materiale wskazano „nazistów”. Jak na ironię w tym samym czasie w filmie słychać fragment przemowy Mateusza Morawieckiego, który mówił podczas uroczystości, że „Zagłady (…) nie zrobili żadni naziści, tylko Niemcy hitlerowskie”. CBS News nie przedstawiła jednak tłumaczenia tych słów polskiego premiera na język angielski. „Po 74 latach nigdy nie zapomnimy” – zapowiedziała na koniec amerykańska telewizja.

Jak można przekonać się z dyskusji pod twittem CBS News, materiał został oprotestowany przez licznych komentujących, głównie z Polski. „Nigdy nie zapomnimy? Dlaczego więc już zapomnieliście? Dlaczego używacie terminu +polski obóz zagłady+, kiedy piszecie o byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym?” – napisał jeden z oburzonych użytkowników Twittera.

Przypomnijmy, że rok temu Sejm wprowadził do ustawy o IPN przepisy pozwalające na ściganie osób przypisujących Polsce i narodowi polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy, a więc m.in. używających określeń typu „polski obóz zagłady”. Pod naciskiem USA i Izraela nowelizacja została uchylona w czerwcu 2018 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Członek Knesetu: Były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie zmieni

Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. MadMike
    MadMike :

    Psy szczekają karawana jedzie dalej. Jedyna droga to pozwać stacje i domagać się publicznych przeprosin na antenie. Oczywiście wiadomo, że nic z tego nie będzie bo żydzi już wiele lat temu zapowiedzieli, że będą nas szkalować w mediach dopóki nie zostanie im zapłacony haracz.

  2. budulaj
    budulaj :

    i bardzo dobrze , i bardzo dobrze , tak trzymać, przecież to sa najlepsi sojusznicy i przjaciele, wiedzą czyj był obóz smierci i podaja do wiadomości młodemu pokoleniu, aby pamiętało, kto organizował obozy śmierci, przecież uchylając ustawę o IPN PiS aż się prosił , aby takie komentarze występowały ze strony żydów i ich przyjaciół w USA, Kanadzie, na Ukrainie i Bóg wie jaszcze gdzie, a teraz będą się tłumaczyć, że to nie polskie , tylko hitlerowskich niemiec, to jest tak, że garbaty tłumaczy się dlaczego ma dzieci proste.