Pentagon ocenił rosyjskie straty na Ukrainie na 70-80 tys. zabitych i rannych

Rosja straciła dotąd na Ukrainie 70-80 tys. żołnierzy – ocenił w poniedziałek Pentagon. Liczba ta obejmuje zabitych i rannych.

Podsekretarz stanu w Departamencie Obrony USA Colin Kahl powiedział w poniedziałek na briefingu prasowym, że ocenia straty rosyjskiej armii w ciągu ostatniego półrocza na Ukrainie na od 70 do 80 tysięcy zabitych i rannych – podaje CNN.

„Myślę, że można bezpiecznie zasugerować, że Rosjanie prawdopodobnie ponieśli 70 lub 80 tys. strat osobowych w ciągu mniej niż sześciu miesięcy. Jest to suma zabitych i rannych w akcji, ta liczba może być trochę niższa, trochę wyższa, ale myślę, że to mieści się w tych granicach” – powiedział Kahl.

Urzędnik Pentagonu powiedział, że liczba strat w siłach rosyjskich jest „godna uwagi”, biorąc pod uwagę, że Rosja „nie osiągnęła żadnego z celów Władimira Putina” od 24 lutego br.

„Morale Ukrainy i wola walki są niekwestionowane i myślę, że są znacznie wyższe niż przeciętna wola walki po stronie rosyjskiej, więc myślę, że daje to Ukraińcom znaczną przewagę” – dodał Kahl.

Przypomnijmy, że w lipcu br. dyrektor CIA William Burns oceniał, że do tej pory na Ukrainie poległo około 15 tys. rosyjskich żołnierzy, a około 45 tys. zostało rannych. Jego zdaniem straty po stronie ukraińskiej są prawdopodobnie „niewiele mniejsze”.

Kresy.pl / edition.cnn.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz