Republikański gubernator Teksasu Greg Abbott ogłosił zniesienie obowiązku noszenia maseczek oraz zniesienie większości ograniczeń nałożonych na przedsiębiorstwa w związku z epidemią koronawirusa.

Jak podaje BBC, Abbott wydał we wtorek rozporządzenie wykonawcze, które uchyla większość restrykcji nałożonych wcześniej przez niego w Teksasie z powodu pandemii.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Nowe rozporządzenie wykonawcze, które ma wejść w życie 10 marca, znosi wszelkie wymagania dotyczące maseczek i zabrania władzom lokalnym karania mieszkańców, którzy nie zakrywają ust i nosa. Gubernator zniósł też wszystkie ograniczenia dla firm w hrabstwach, w których nie ma dużej liczby pacjentów z COVID-19 w szpitalach.

„Właśnie ogłosiłem, że Teksas jest w 100% OTWARTY. WSZYSTKO. Zakończyłem również stanowy nakaz dotyczący maseczek” – napisał Abbott na Twitterze.

W przemówieniu wygłoszonym w Izbie Handlowej w Lubbock Abbott mówił, że z powodu obostrzeń „zbyt wielu” Teksańczyków straciło możliwość podjęcia pracy. „Zbyt wielu właścicieli małych firm miało trudności z opłaceniem rachunków. To musi się skończyć” – dodawał. Jego zdaniem dzięki rosnącej liczbie szczepień i postępach w leczeniu COVID-19, stan jest teraz w znacznie lepszej sytuacji.

Do tej pory w Teksasie zaszczepiono nieco ponad 7% populacji. Liczba hospitalizacji jest na najniższym poziomie od października, a siedmiodniowa średnia krocząca liczby pozytywnych testów spadła do około 7,6 tys. przypadków, z ponad 10 tys. w połowie lutego.

Teksas jest największym stanem USA, który w ostatnim czasie skończył z obowiązkiem noszenia maseczek. Niedawno to samo zrobiły Michigan, Luizjana i Mississippi. Kilka tygodni temu maseczki przestały być obowiązkowe w Dakocie Północnej, Montanie i Iowa.

Jak stwierdza BBC, ostatnia fala luzowania obostrzeń postawiła stany w opozycji do administracji Bidena, która uważa, że takie działania są przedwczesne.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Atak zimy spowodował kryzys ekonomiczny w Teksasie

Kresy.pl / bbc.com / apnews.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz