Członkowie prywatnej organizacji Guardian Angels zajmującej się prewencją będą patrolują dzielnice Brooklynu w Nowym Jorku po serii napaści na Żydów.

Jak podało NBC News, założyciel organizacji Curtis Sliwa zapowiadał, że nieuzbrojone patrole zaczną się w niedzielę w południe w dzielnicy Crown Heights. Później patrole obejmą także Williamsburg i Borough Park. Decyzję tę podjęto kilka godzin po tym, jak pięć osób zostało ranionych nożem podczas imprezy z okazji święta Chanuka w domu rabina w północnej części stanu Nowy Jork.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Według nowojorskiej policji od 13 grudnia na Brooklynie doszło do 9 ataków na Żydów o podłożu antysemickim. Zdaniem Sliwy winna jest temu bierność policji oraz samego burmistrza Nowego Jorku. Policja ze swojej strony ogłosiła, że po ostatnim ataku zwiększyła patrole w Crown Heights, Boro Park i Williamsburgu. Jednocześnie powołano nową jednostkę wywiadowczą, by „zapobiegać przestępstwom z nienawiści”.

W niedzielę lokalne nowojorskie media potwierdziły, że Guardian Angels pojawili się na ulicach Brooklynu.

Polskie Radio podaje, że ataki na nowojorskich Żydów są dokonywane przez kolorowe gangi.

Guardian Angels założył w 1979 roku mający polskie korzenie Curtis Sliwa. Nieuzbrojone oddziały organizacji słyną ze skuteczności w zwalczaniu przestępczości.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Chasydzi zawlekli odrę z Ukrainy do USA i Izraela

Kresy.pl / nbcnews.com / polskieradio24.pl / bronx.news12.com

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • wnuk rezuna
   wnuk rezuna :

   W Polsce nie ma ataków na Żydów !!!
   Powtarzam… w Polsce nikt żydów nie atakuje !!!!
   Nie ma napadów na synagogi jak we Francji, Niemczech, USA i innych krajach „cywilizowanych” w których już dawno temu zapomniano o antysemityżmie ….
   Dlaczego więc kochani Żydzi atakujecie Polskę i płacicie miliony dolarów organizacjom tropiącym jakiś mityczny „antysemityzm” właśnie w Polsce ???
   Czy nie lepiej wydać te pieniądze na poszukiwanie kosmitów ???
   Dopóki będziecie płacić, na pewno Wam jakichś znajdą !!!