Członkowie prywatnej organizacji Guardian Angels zajmującej się prewencją będą patrolują dzielnice Brooklynu w Nowym Jorku po serii napaści na Żydów.

Jak podało NBC News, założyciel organizacji Curtis Sliwa zapowiadał, że nieuzbrojone patrole zaczną się w niedzielę w południe w dzielnicy Crown Heights. Później patrole obejmą także Williamsburg i Borough Park. Decyzję tę podjęto kilka godzin po tym, jak pięć osób zostało ranionych nożem podczas imprezy z okazji święta Chanuka w domu rabina w północnej części stanu Nowy Jork.

Według nowojorskiej policji od 13 grudnia na Brooklynie doszło do 9 ataków na Żydów o podłożu antysemickim. Zdaniem Sliwy winna jest temu bierność policji oraz samego burmistrza Nowego Jorku. Policja ze swojej strony ogłosiła, że po ostatnim ataku zwiększyła patrole w Crown Heights, Boro Park i Williamsburgu. Jednocześnie powołano nową jednostkę wywiadowczą, by „zapobiegać przestępstwom z nienawiści”.

W niedzielę lokalne nowojorskie media potwierdziły, że Guardian Angels pojawili się na ulicach Brooklynu.

Polskie Radio podaje, że ataki na nowojorskich Żydów są dokonywane przez kolorowe gangi.

Guardian Angels założył w 1979 roku mający polskie korzenie Curtis Sliwa. Nieuzbrojone oddziały organizacji słyną ze skuteczności w zwalczaniu przestępczości.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Chasydzi zawlekli odrę z Ukrainy do USA i Izraela

Kresy.pl / nbcnews.com / polskieradio24.pl / bronx.news12.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   wnuk rezuna :

   W Polsce nie ma ataków na Żydów !!!
   Powtarzam… w Polsce nikt żydów nie atakuje !!!!
   Nie ma napadów na synagogi jak we Francji, Niemczech, USA i innych krajach „cywilizowanych” w których już dawno temu zapomniano o antysemityżmie ….
   Dlaczego więc kochani Żydzi atakujecie Polskę i płacicie miliony dolarów organizacjom tropiącym jakiś mityczny „antysemityzm” właśnie w Polsce ???
   Czy nie lepiej wydać te pieniądze na poszukiwanie kosmitów ???
   Dopóki będziecie płacić, na pewno Wam jakichś znajdą !!!