New York Times krytykowany za „antysemicką” karykaturę z Netanjahu i Trumpem [+FOTO]

Nowojorska liberalno-lewicowa gazeta New York Times, często zajmująca się tropieniem antysemityzmu, została skrytykowana za zamieszczenie karykatury ukazującej premiera Izraela i prezydenta USA, uznanej za antysemicką. Gazeta tłumaczy się, że doszło do… błędu w ocenie.

Rysunek ukazał się 25. kwietnia obok artykułu Thomasa Friedmana o imigracji. Karykatura przedstawia Binjamina Netanjahu jako psa-przewodnika prowadzącego niewidomego Donalda Trumpa, co miało być aluzją do proizraelskiej polityki prowadzonej przez Trumpa. Amerykański prezydent ma na głowie jarmułkę a Netanjahu Gwiazdę Dawida zawieszoną na obroży.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Karykatura zyskała szeroki rezonans, m.in. na Twitterze, gdzie wielu komentatorów uznało ją za antysemicką. „Obrzydliwe. Brak słów na rażący antysemityzm pokazany tutaj. Wyobraźcie sobie, co było, gdyby to zrobiła gazeta inna niż lewicowa” – napisał syn Trumpa, Donald Trump jr. Republikański kongresmen z Nowego Yorku Lee Zeldin stwierdził, że gdyby zamieścił podobny rysunek, New York Times zażądałby jego głowy. „Chore podwójne standardy” – komentował Zeldin.

W sobotę dział opinii NYT przyznał na Twitterze, że karykatura zawierała „antysemickie tropy”. Zwrócono uwagę na Gwiazdę Dawida u szyi Netanjahu i jarmułkę na głowie Trumpa. „Karykatura była obraźliwa a jej publikacja była +błędem w ocenie+” – napisano. Zapowiedziano również, że redakcja dziennika odniesie się do tej sprawy w poniedziałek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Trump zdecydował – USA będą zwalczać antysemityzm w Europie

Kresy.pl / Twitter / rp.pl / Breitbart

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz