Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher jest zdania, że skutki umowy o wzmocnionej współpracy obronnej (EDCA) między USA a Polską będą odczuwalne przez dziesięciolecia.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zamieścił w czwartek na Twitterze wpis wyrażający radość z przyjęcia przez Sejm ustawy o ratyfikacji umowy o wzmocnionej współpracy obronnej między USA a Polską. Zdaniem Błaszczaka jest to „ważny moment dla bezpieczeństwa Polski i całej wschodniej flanki NATO”. Do jego tweeta w piątek odniosła się ambasador USA Georgette Mosbacher, która napisała, że jest „dumna, z tego co udało się nam razem osiągnąć”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zdaniem amerykańskiej dyplomatki umowa EDCA jest „jedną z najważniejszych umów dotyczących bezpieczeństwa” pomiędzy oboma krajami. „Nadaje ona kształt polsko-amerykańskiej współpracy w tym zakresie na kolejne dekady” – uważa Mosbacher.

Jak pisaliśmy, umowa o wzmocnionej współpracy obronnej (EDCA) pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi została podpisana 15 sierpnia br., w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. W czwartek Sejm wyraził zgodę na jej ratyfikację przez prezydenta. Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 363 posłów, 14 było przeciw a 69 wstrzymało się od głosu.

CZYTAJ TAKŻE: Braun o umowie wojskowej z USA: „Kolonizacja Plus” [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz