Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher jest zdania, że skutki umowy o wzmocnionej współpracy obronnej (EDCA) między USA a Polską będą odczuwalne przez dziesięciolecia.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zamieścił w czwartek na Twitterze wpis wyrażający radość z przyjęcia przez Sejm ustawy o ratyfikacji umowy o wzmocnionej współpracy obronnej między USA a Polską. Zdaniem Błaszczaka jest to „ważny moment dla bezpieczeństwa Polski i całej wschodniej flanki NATO”. Do jego tweeta w piątek odniosła się ambasador USA Georgette Mosbacher, która napisała, że jest „dumna, z tego co udało się nam razem osiągnąć”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Zdaniem amerykańskiej dyplomatki umowa EDCA jest „jedną z najważniejszych umów dotyczących bezpieczeństwa” pomiędzy oboma krajami. „Nadaje ona kształt polsko-amerykańskiej współpracy w tym zakresie na kolejne dekady” – uważa Mosbacher.

Jak pisaliśmy, umowa o wzmocnionej współpracy obronnej (EDCA) pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi została podpisana 15 sierpnia br., w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. W czwartek Sejm wyraził zgodę na jej ratyfikację przez prezydenta. Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 363 posłów, 14 było przeciw a 69 wstrzymało się od głosu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Braun o umowie wojskowej z USA: „Kolonizacja Plus” [+VIDEO]

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz