Senatorzy z Partii Demokratycznej, a także amerykańskie służby specjalne rekomendują administracji Trumpa wprowadzenie nowych sankcji wobec Rosji.

Demokraci w Senacie przygotowali pismo do sekretarza stanu Mike’a Pompeo i sekretarza skarbu Stevena Mnuchina by ci wprowadzili kolejne sankcje przeciw Rosji. Senatorzy wezwali urzędników administracji Donalda Trumpa aby „określić i nałożyć sankcje na wszystkich tych, którzy będą odpowiadać za ingerencję w wybory, zwłaszcza prezydenta Putina” – zacytowała we wtorek ukraińska agencja informacyjna UNIAN.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Autorzy wniosku uznali, że jeśli władze wykonawcze USA nie podejmą takich kroków będzie to „ucieczka od odpowiedzialności za obronę USA przed zagrożeniami dla [ich] bezpieczeństwa narodowego”.

Jak podaje UNIAN inicjatywa demokratycznych deputowanych nastąpiła po wysłuchaniu przedstawicieli amerykańskich służb specjalnych na zamkniętym posiedzeniu przed komisją Izby Reprezentantów nadzorującą te służby. Wywiad miał przedstawić dane w kwestii ponownych akcji rosyjskich na rzecz wpływania na debatę publiczną w związku z tegorocznymi wyborami prezydenckimi w USA.

Wcześniej republikanie wysunęli oskarżenia, że Rosjanie wspierają kampanię wyborczą demokraty, Berniego Sandersa. Jak już pisaliśmy wcześniej, Sanders odpowiadał na te zarzuty w dosyć ostrym tonie – Służby mówią nam, że Rosjanie mieszają w tej kampanii, w 2020 roku. A to co chcę powiedzieć Panu Putinowi, uwierz mi, nie będziesz mieszał się w sprawy amerykańskich wyborów”.

unian.net/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz