Senatorzy z Partii Demokratycznej, a także amerykańskie służby specjalne rekomendują administracji Trumpa wprowadzenie nowych sankcji wobec Rosji.

Demokraci w Senacie przygotowali pismo do sekretarza stanu Mike’a Pompeo i sekretarza skarbu Stevena Mnuchina by ci wprowadzili kolejne sankcje przeciw Rosji. Senatorzy wezwali urzędników administracji Donalda Trumpa aby „określić i nałożyć sankcje na wszystkich tych, którzy będą odpowiadać za ingerencję w wybory, zwłaszcza prezydenta Putina” – zacytowała we wtorek ukraińska agencja informacyjna UNIAN.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Autorzy wniosku uznali, że jeśli władze wykonawcze USA nie podejmą takich kroków będzie to „ucieczka od odpowiedzialności za obronę USA przed zagrożeniami dla [ich] bezpieczeństwa narodowego”.

Jak podaje UNIAN inicjatywa demokratycznych deputowanych nastąpiła po wysłuchaniu przedstawicieli amerykańskich służb specjalnych na zamkniętym posiedzeniu przed komisją Izby Reprezentantów nadzorującą te służby. Wywiad miał przedstawić dane w kwestii ponownych akcji rosyjskich na rzecz wpływania na debatę publiczną w związku z tegorocznymi wyborami prezydenckimi w USA.

Wcześniej republikanie wysunęli oskarżenia, że Rosjanie wspierają kampanię wyborczą demokraty, Berniego Sandersa. Jak już pisaliśmy wcześniej, Sanders odpowiadał na te zarzuty w dosyć ostrym tonie – Służby mówią nam, że Rosjanie mieszają w tej kampanii, w 2020 roku. A to co chcę powiedzieć Panu Putinowi, uwierz mi, nie będziesz mieszał się w sprawy amerykańskich wyborów”.

unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz