Czarnoskórzy aktorzy w amerykańskim serialu o carycy Katarzynie [+VIDEO]

Zachodnia poprawność polityczna poszła tak daleko, że w nowym serialu komediowym o życiu młodej carycy Katarzyny w XVIII-wiecznej Rosji niektórych dworzan zagrali czarnoskórzy aktorzy. Dwóch z nich gra nawet rosyjskich arystokratów.

Amerykański serial „Wielka” (The Great), który miał premierę 15 maja br. na platformie Hulu, jest komedią satyryczną a jego twórcy zastrzegają się, że nie jest on wierną kopią wydarzeń historycznych. Serial żartobliwie opowiada o młodych latach przyszłej rosyjskiej cesarzowej, jak twierdzą recenzenci, z dużą dozą specyficznego humoru, który nie wszystkim musi przypaść do gustu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Jak pisze rosyjska „Komsomolska Prawda”, mimo tych zastrzeżeń serial wywołał wiele kontrowersji i oburzenia. „Niektórzy zwracają uwagę na historyczną niewiarygodność, a inni nie rozumieją, dlaczego ciemnoskórzy aktorzy grają miejscowych dworzan” – donosi gazeta.

W „Wielkiej” rosyjskich arystokratów gra dwóch ciemnoskórych aktorów. W rolę księcia Rostowa wcielił się Abraham Popoola a księcia Arkadego gra Bayo Gbadamosi. W dostępnych w sieci filmach promocyjnych widać, że czarnoskórych aktorów grających w „Wielkiej” jest więcej.

Jak pisaliśmy, w kolejnym sezonie brytyjskiego serialu historycznego The Hollow Crown, w roli królowej Małgorzaty Andegaweńskiej obsadzono czarnoskórą aktorkę Sophie Okonedo.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Kariera słynnego aktora zagrożona przez oskarżenia o „rasizm”

Kresy.pl / kp.ru

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz