Czarnoskórzy aktorzy w amerykańskim serialu o carycy Katarzynie [+VIDEO]

Zachodnia poprawność polityczna poszła tak daleko, że w nowym serialu komediowym o życiu młodej carycy Katarzyny w XVIII-wiecznej Rosji niektórych dworzan zagrali czarnoskórzy aktorzy. Dwóch z nich gra nawet rosyjskich arystokratów.

Amerykański serial „Wielka” (The Great), który miał premierę 15 maja br. na platformie Hulu, jest komedią satyryczną a jego twórcy zastrzegają się, że nie jest on wierną kopią wydarzeń historycznych. Serial żartobliwie opowiada o młodych latach przyszłej rosyjskiej cesarzowej, jak twierdzą recenzenci, z dużą dozą specyficznego humoru, który nie wszystkim musi przypaść do gustu.

Jak pisze rosyjska „Komsomolska Prawda”, mimo tych zastrzeżeń serial wywołał wiele kontrowersji i oburzenia. „Niektórzy zwracają uwagę na historyczną niewiarygodność, a inni nie rozumieją, dlaczego ciemnoskórzy aktorzy grają miejscowych dworzan” – donosi gazeta.

W „Wielkiej” rosyjskich arystokratów gra dwóch ciemnoskórych aktorów. W rolę księcia Rostowa wcielił się Abraham Popoola a księcia Arkadego gra Bayo Gbadamosi. W dostępnych w sieci filmach promocyjnych widać, że czarnoskórych aktorów grających w „Wielkiej” jest więcej.

Jak pisaliśmy, w kolejnym sezonie brytyjskiego serialu historycznego The Hollow Crown, w roli królowej Małgorzaty Andegaweńskiej obsadzono czarnoskórą aktorkę Sophie Okonedo.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Kariera słynnego aktora zagrożona przez oskarżenia o „rasizm”

Kresy.pl / kp.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz