Dobrze uzbrojony przestępca zaatakowała więzienie w Kabbie umożliwiając ucieczkę większości osadzonym.

Nieznany na razie osobnik rozpoczął niedzielny atak na więzienie od ostrzału z broni maszynowej. Następnie użył ładunków wybuchowych do wysadzenia ogrodzenia więzienia w trzech miejscach. Mimo, że średnio chroniona placówka penitencjarna miała obsadę 35 strażników, nie zdołali oni powstrzymać przestępcy, jak opisał portal telewizji Al Jazeera.

W ataku zabitych został dwóch spośród strażników. Dwóch kolejnych zaginęło. Rzecznik nigeryjskiej służby więziennej Francis Enobore przyznał, że z więzienia w Kabbie uciekło 240 osadzonych czyli zdecydowana większość więźniów odbywających wyroki w tej placówce. Nie udało się to tylko 54 z nich. Więzienie było przepełnione. Gdy oddawano je do użytku w 2008 r. było przeznaczone dla 200 więźniów.

Al Jazeera przypomniała, że centralna Nigeria, gdzie znajduje się Kabba, jest nękana przez przestępczość zorganizowaną. To nie pierwszy brawurowy atak na więzienie w Nigerii. 5 kwietnia grupa przestępców skutecznie opanowało ochraniany przez policję areszt w Owerri, z którego uwolnionych zostało ponad 1800 zatrzymanych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W lutym 2012 r. grupa uzbrojonych napastników zaatakowała więzienie w Koton Karfe skąd, zabijając jednego strażnika, uwolniła 119 osadzonych. Odpowiedzialność za ten atak wzięła na siebie islamistyczna organizacja Boko Haram, która miała na celu uwolnienie więzionych w tej placówce towarzyszy.

Czytaj także: Nie żyje lider dżihadystycznej organizacji Boko Haram

aljazeera.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz