Dobrze uzbrojony przestępca zaatakowała więzienie w Kabbie umożliwiając ucieczkę większości osadzonym.

Nieznany na razie osobnik rozpoczął niedzielny atak na więzienie od ostrzału z broni maszynowej. Następnie użył ładunków wybuchowych do wysadzenia ogrodzenia więzienia w trzech miejscach. Mimo, że średnio chroniona placówka penitencjarna miała obsadę 35 strażników, nie zdołali oni powstrzymać przestępcy, jak opisał portal telewizji Al Jazeera.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4825.41 PLN    (21.93%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W ataku zabitych został dwóch spośród strażników. Dwóch kolejnych zaginęło. Rzecznik nigeryjskiej służby więziennej Francis Enobore przyznał, że z więzienia w Kabbie uciekło 240 osadzonych czyli zdecydowana większość więźniów odbywających wyroki w tej placówce. Nie udało się to tylko 54 z nich. Więzienie było przepełnione. Gdy oddawano je do użytku w 2008 r. było przeznaczone dla 200 więźniów.

Al Jazeera przypomniała, że centralna Nigeria, gdzie znajduje się Kabba, jest nękana przez przestępczość zorganizowaną. To nie pierwszy brawurowy atak na więzienie w Nigerii. 5 kwietnia grupa przestępców skutecznie opanowało ochraniany przez policję areszt w Owerri, z którego uwolnionych zostało ponad 1800 zatrzymanych.

W lutym 2012 r. grupa uzbrojonych napastników zaatakowała więzienie w Koton Karfe skąd, zabijając jednego strażnika, uwolniła 119 osadzonych. Odpowiedzialność za ten atak wzięła na siebie islamistyczna organizacja Boko Haram, która miała na celu uwolnienie więzionych w tej placówce towarzyszy.

Czytaj także: Nie żyje lider dżihadystycznej organizacji Boko Haram

aljazeera.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz