Władze Ghany ogłosiły, że będą obciążać linie lotniczego opłatami naliczanymi od każdego niezaszczepianego pasażera jaki zejdzie w tym państwie z pokładu ich samolotów.

Według informacji jakie podał we wtorek portal telewizji Al Jazeera, przewoźnik zapłaci 3,5 tys. dol. za każdego niezaszczepionego pasażera jakiego przywiozły do Ghany jego samoloty. Obostrzenia takie zaczną obowiązywać od 15 grudnia.

Taka sama opłata będzie nakładana na indywidualnych pasażerów za niewypełnienie przed wejściem na pokład samolotu zmierzającego do Akry kwestionariusza dotyczącego stanu zdrowia i szczepień. Podczas gdy obywatele Ghany bez spełnienia tego wymogu, będą mogli wjechać do kraju i przejść 14-dniową kwarantannę, cudzoziemcom służby portu lotniczego w Akrze będą mogły po prostu odmówić wjazdu.

Ghana jest wśród tych państw afrykańskich, które przyjmują najostrzejsze środki przeciwepidemiczne. Po tym, gdy okazało się, że 60 proc. nowych zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich dwóch tygodni miała związek z osobami przybywającymi przez port lotniczy w Akrze, władze Ghany wprowadziły kontrolę wszystkich pasażerów w kwestii szczepienia przeciwko COVID-19.

Jak napisał portal Al Jazeery Ghana stworzyła jeden z najlepszych systemów testowania na obecność koronawirusa. Od 22 stycznia w kraju tym zacznie obowiązywać obowiązek zaszczepienia się dla poszczególnych kategorii zawodowych: urzędników państwowych, pracowników służby zdrowia i studentów.

W trwającej obecnie kampanii miejscowej służbie zdrowia udaje się szczepić około 140 tys. obywateli dziennie. Rząd chce podwoić tę liczbę.

Czytaj także: Ghana: Nawet 10 lat więzienia dla aktywistów LGBT. Projekt ustawy trafił do parlamentu

aljazeera.com/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply