Jest reakcja izraelskiego MSZ na akt wandalizmu na bramie Ambasady RP w Tel Awiwie

Izraelska wiceminister spraw zagranicznych Tzipi Hotoveley poinformowała na Twitterze, że wszczętwo śledztwo w sprawie obraźliwych napisów i swatyski namalowanych na bramie polskiej ambasady w Izraelu.

Hotoveley napisała, że „Wandalizm, który miał miejsce w polskiej ambasadzie jest niedopuszczalny i nie ma niego miejsca w demokracji, która szanuje praworządność. Wszczęto śledztwo policyjne w tej sprawie”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przypomnijmy, polski konsulat, będący częścią naszej ambasady w izraelskim Tel Awiwie padł ofiarą wandali, którzy narysowali swastyki oraz wypisali antypolskie na wejściu i na tablicy informacyjnej.

W niedzielę Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że Polska zwróciła się do władz Izraela, by wyjaśniły ten incydent. Polskie MSZ chce również, by izraelskie władze podjęły działania mające na celu zapewnienie ochrony polskiej placówce dyplomatycznej.

W rozmowie z Polsat News, szef polskiego MSZ określił ten incydent jako „godny ubolewania”. Czaputowicz podkreślił, że „władze Izraela są odpowiedzialne za bezpieczeństwo polskiej placówki i będziemy się tego domagać”.

„To nie jest dobre z perspektywy zbliżenia naszych państw, bo uważam, że do takiego zbliżenia i współpracy należy powrócić” – stwierdził Czaputowicz.

8 lutego br., grupa Izraelczyków które lokalne media opisały jako osoby, które przetrwały Holokaust, wdarła się na teren ambasady RP w Tel Awiwie. Oprócz starców, w demonstranci wzięli udział także młodsi Izraelczycy.

Kresy.pl / Twitter

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz