Rozmowy na temat zakupu przez Arabię Saudyjską systemu obrony przeciwlotniczej S-400 obecnie obejmują kwestie techniczne i logistyczne, poinformował saudyjski ambasador w Moskwie Raed bin Khaled Qrimli.

Ambasador potwierdził, że rozmowy są obecnie na finalnym etapie. Chodzi przede wszystkim O kwestie związane z transferem technologii i wiedzy technicznej. Rosjanie poinformowali, że dokumenty dotyczące dostaw S-400 do Arabii Saudyjskiej zostały podpisane i wszystkie parametry zostały uzgodnione.

Arabia Saudyjska jest drugim formalnym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, po Turcji, który zamierza zaopatrzyć się w system S-400. W styczniu informowaliśmy również, że Katar rozważa zakup systemu S-400 oraz rosyjskiego sprzętu dla swoich wojsk lądowych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

System rakietowy S-400 przeznaczony jest do niszczenia samolotów, pocisków samosterujących i balistycznych, w tym rakiet średniego zasięgu i celów naziemnych.

Kresy.pl / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz