Gina Haspel została wczoraj zatwierdzona przez amerykańskich senatorów na nowego dyrektora Centralnej Agencji Wywiadowczej.

Zanim doszło do kluczowego głosowania, senator Rand Paul wysłał do desygnowanej na stanowisko dyrektora CIA Giny Haspel list. W swoim liście, Paul pytał Haspel czy posiadała wiedzę na temat operacji szpiegowskiej skierowanej przeciwko sztabowi wyborczemu Donalda Trumpa w 2016 roku.

List prosi o „wyjaśnienie” praktyk CIA dotyczących monitorowania kandydatów na prezydenta i tego, co Hapsel wiedziała na ten temat. Został wysłany w tym samym dniu, w którym Haspel publicznie nazwał wzmocnione metody przesłuchań stosowane w przeszłości przez CIA „błędem”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Czy Pani lub ktokolwiek inny w CIA, kiedykolwiek współpracował z zagranicznymi służbami wywiadowczymi w celu nadzorowania, monitorowania lub zbierania informacji o kandydacie Trumpe podczas jego podróży poza Stanami Zjednoczonymi w ciągu ostatnich pięciu lat? W szczególności, czy  kandydat Trumpa kiedykolwiek podlegał inwigilacji lub interesowała się nim CIA podczas jego poprzednich wizyt w Europie?” – pyta Paul.

W wywiadzie dla telewizji NBC News, Paul odwołał się do artykułu na łamach „New Yorker„, który informował, że Robert Hannigan, szef brytyjskiego wywiadu, poleciał do Waszyngtonu, by przekazać ówczesnemu dyrektorowi CIA Johnowi Brennan „strumień nielegalnej komunikacji między zespołem Trumpa i Moskwią, która została przechwycona”.

kresy.pl / nbc / politico

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz