Dwa potwierdzone przypadki koronawirusa odnotowano w województwie mazowieckim. Hospitalizowane i diagnozowane są kolejne 23 osoby – stwierdził w poniedziałek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Dodał także, że 27 osób jest objętych kwarantanną.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP) podczas briefingu prasowego wojewoda mazowiecki przedstawił sytuację na Mazowszu w związku z wystąpieniem przypadków COVID-19. Według podanych przez niego informacji, aktualnie na Mazowszu odnotowano dwa potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem.

Na Mazowszu kolejne 23 osoby są diagnozowane i hospitalizowane pod kątem możliwości zakażenia tym wirusem. “To oczywiście nie znaczy, że wszystkie te osoby okażą się zakażone” – zaznaczył. Zwrócił także uwagę, że w sumie z podejrzeniem COVID-19 hospitalizowanych było aż 127 osób. W przytłaczającej większości przypadków okazało się jednak, że osoby te nie były zakażone koronawirusem.

Zakomunikował, że nadzór epidemiologiczny objął 2354 osoby. “To są osoby, które przybyły z miejsc o podwyższonym ryzyku” – zaznaczył. Dodał także, że 27 osób, które miały kontakt z chorymi, zostało objętych kwarantanną.

“Niezależnie od tej stosunkowo bardzo niewielkiej na razie liczby osób, które są zakażone lub podejrzane o zachorowanie, jesteśmy w pełnej gotowości” – zaznaczył wojewoda.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy wcześniej, w niedzielę Główny Inspektorat Sanitarny zarekomendował odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

Decyzja zapadła na skutek ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który obradował pod przewodnictwem premiera Mateusz Morawieckiego. Podczas jego trwania przeanalizowano sytuację epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Zobacz także: We Włoszech z powodu koronawirusa zakazano odprawiania Mszy Świętych

pap / wnp.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply