Następne wybory prezydenckie w Rosji odbędą się w marcu przyszłego roku.

Obecny prezydent Władimir Putin nie podał jeszcze czy weźmie udział w następnych wyborach prezydenckich, ale według większości komentatorów zdecyduje się on na kandydowanie na czwartą kadencję.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja – Władimir Putin zachęca do wzięcia udziału w wyborach.

Putin odpowiadając na pytanie weterana interwencji ZSRR w Afganistanie, który poskarżył się, że pewien rosyjski senator twierdzi, że Wiaczesław Wołodin, obecny przewodniczący Dumy Państwowej, niższej izby parlamentu, zostanie niedługo prezydentem stwierdził: Następca prezydenta zostanie wybrany przez Rosjan w trakcie demokratycznych wyborów.

Wiaczesław Wołodin mający obecnie 53 lata cieszy się wysokim poważaniem jako szef parlamentu.

Zdaniem rosyjskich analityków, Putin którzy rządzi Rosją przez ostatnie 17 lat, poświęci ostatnią kadencję na przygotowanie swojego następcy w 2024 roku.

kresy.pl / reuters.com

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jerzyjj :

  86 procent Rosjan popiera działalność prezydenta Rosji Władimira Putina – wynika z opublikowanego w środę listopadowego sondażu niezależnego Centrum Lewady. Media zwracają uwagę, że wynik ten jest powtórką rekordu z listopada 2008 roku.
  Socjologowie odnotowują rating Putina od roku 2000, włączając w to lata 2008-2011, gdy zajmował on stanowisko szefa rządu FR – informuje agencja RIA-Nowosti.

  Liczba niezadowolonych z działań Putina wyniosła w listopadzie br. 14 proc., co jest jednym z najniższych wskaźników w ciągu 16 lat. Najniższy wskaźnik zarejestrowano w r. 2008, wyniósł wówczas 12 proc.

  Większość ankietowanych (56 proc.) uważa, że Rosja zmierza we właściwym kierunku; przeciwnego zdania jest 26 proc. Rosjan. Rekordowo wysoki wskaźnik aprobaty dla kursu Rosji – 59 proc. – odnotowano w listopadzie 2014 roku. Najwięcej niezadowolonych – 78 proc. – było listopadzie roku 1998.

  Uczestników listopadowego sondażu poproszono o wymienienie kilku polityków, którym najbardziej ufają. Pierwsze miejsce zajął Putin (59 proc.), a za nim minister obrony Siergiej Szojgu, któremu ufa 27 proc. ankietowanych. Szef MSZ Siergiej Ławrow zajął w tym zestawie miejsce trzecie z wynikiem 25 proc. Po 16 proc. ankietowanych ufa liderowi Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimirowi Żyrinowskiemu i premierowi Dmitrijowi Miedwiediewowi.

  W badaniu uczestniczyło 1 600 pełnoletnich osób ze 137 miejscowości w Rosji. Sondaż przeprowadzono w dniach 18-21 listopada. Margines błędu nie przewyższa 3,4 proc. – poinformowało Centrum Lewady.