Państwowa Służba Graniczna Ukrainy wydała oświadczenie, w którym zapewnia o zrealizowaniu wszystkich zadań związanych z przygotowaniem wprowadzenia bezwizowego ruchu z Unią Europejską.

Jak zapewniał, wiceszef Służby Granicznej Wasyl Serwatiuk, w ramach przygotowań do wprowadzenia ruchu bezwizowego z UE dla Ukrainy PSGU wykonała zadanie zapewnienia wszystkich przejść granicznych środkami dla sprawdzania paszportów biometrycznych i zapewniła dostęp do baz danych Interpolu – zaznaczył .Serwatiuk stwierdził również, że skuteczność działań Państwowej Służby Granicznej Ukrainy znacząco poprawiła się po tym jak w sierpniu 2015 roku zyskała ona dostęp do baz danych Interpolu. Od tego czasu ukraińscy pogranicznicy zatrzymali ponad 2,6 tys. osób poszukiwanych przez inne służby, odzyskali około 150 skradzionych pojazdów i ponad 700 skradzianych i zgubionych paszportów.

Czytaj również: Nieoficjalne: 12 czerwca UE zniesie wizy dla Ukraińców

kresy.pl/ zik. ua [layerslider id=”34″]

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
[layerslider id="44"]
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz