Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, że Rosja „wybije zęby” każdej sile, która będzie próbowała zagarnąć kawałek jej terytorium – poinformowała agencja prasowa Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, prezydent Władimir Putin powiedział w czwartek, że Rosja „wybije zęby” każdej sile, która będzie próbowała zagarnąć kawałek jej terytorium.

Rosyjski przywódca w telewizyjnym wystąpieniu podczas wirtualnego spotkania z wyższymi rangą urzędnikami przytoczył (jak sam uważa) zagraniczne uwagi kwestionujące rosyjską kontrolę nad, bogatą w źródła energii, Syberią.

Podobny komentarz przypisuje się w Rosji byłej sekretarz stanu USA, Madeleine Albright, chociaż sama zaprzeczyła, że ​​tak się wypowiadała. „Niektórzy nawet ośmielają się publicznie powiedzieć, że rzekomo niesprawiedliwe jest to, że Rosja jest właścicielem bogactwa regionu takiego jak Syberia. Tylko jeden kraj” – powiedział Putin.

Putin powiedział, że Moskwa udzieli bezpośredniej i zdecydowanej odpowiedzi każdemu potencjalnemu agresorowi. „Każdy chce nas gdzieś ugryźć lub odgryźć coś naszego, ale ci, którzy by to zrobili, powinni wiedzieć, że wszyscy wybijemy im zęby, żeby nie mogli ugryźć, kluczem do tego jest rozwój naszych sił zbrojnych” – powiedział.

Wcześniej Putin wypowiadał się też na temat stosunków z Polską, “Skomplikowane kwestie, które narosły w stosunkach dwustronnych, z pewnością można rozwiązać, działając w oparciu o pragmatyzm i uwzględniając wzajemne interesy. Jesteśmy za takim konstruktywnym podejściem”. Putin przyjął we wtorek listy uwierzytelniające od 23 nowo przybyłych ambasadorów, m.in. nowego ambasadora Polski w Moskwie Krzysztofa Krajewskiego.

Ambasador RP w Moskwie Krzysztof Krajewski oświadczył, że odbiera słowa prezydenta Rosji Władimira Putina jako sygnał pozytywny dla relacji z Polską. “Jest to sygnał, który absolutnie jest zgodny z postrzeganiem naszych relacji przez Polskę. Wysłuchałem tych słów z nadzieją, że one są sygnałem ze strony rosyjskiej dla budowania właśnie tych pragmatycznych, równoprawnych relacji polsko-rosyjskich” – podkreślił dyplomata.

Zobacz także: Rosja chce karać za zrównywanie działań ZSRR i III Rzeszy. Do parlamentu wpłynął projekt ustawy

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply