Putin: Nie chcemy powrotu ZSRR

Rosja nie chce przywrócić ZSRR ale “nikt nie chce w to wierzyć” – mówi Władimir Putin w nowym filmie dokumentalnym.

Od początku ukraińskiego kryzysu Moskwa oskarża państwa zachodnie o „politykę powstrzymywania” z czasów Zimnej Wojny.

Jeżeli chodzi o Ukrainę i inne kraje byłego ZSRR jestem pewien, że nasi zachodni partnerzy nie działają w interesie tych państw lecz po to by zapobiec odtworzeniu ZSRR– powiedział Putin.

Lecz nikt nie chce nam wierzyć, nikt nie chce wierzyć w to, że nie chcemy wskrzeszać Związku Radzieckiego– dodawał.

Prezydent Rosji zwrócił także uwagę na interwencję państw zachodnich na Bliskim Wschodzie.

Nie można narzucać swojej wersji demokracji, swojej wersji dobra i zła na ludzi należących do innych kultur i religii, w sposób mechaniczny. Putin powiedział także, że gdy przychodzi do wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny, państwa zachodnie szybko się wycofują.

Yahoo News/KRESY.PL

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. leszek1
  leszek1 :

  To po jaka cholere robi sie awantury na temat pomnikow okupacji sowieckiej w Polsce. Putin z pewnoscia zyskal by przychylnosc wielu Polakow gdyby zabral wszelkie obeliski i inne symbole wladzy radzieckiej z naszego kraju. Jednak podejrzewam, ze honor oficera KGB nie zezwoli mu na takie “swietokradztwo”. Jakos nie potrafie uwierzyc w tego rodzaju zapewnienia, ktore stoja w wyraznym konflikcie z praktyka czynow.

 2. cyna
  cyna :

  Putin ma wszelkie narzędzia aby przywrócić ZSRR i byłby głupim przywódca gdyby z nich nie skorzystał, a w obecnej sytuacji w jakiej znajduje się Rosja to wręcz jest zmuszony robić to co robi. Dlatego świat powinien to zrozumieć i powstrzymać go co najbardziej leży w Polskim interesie bo to nasze bezpieczeństwo jest zagrożone

  • leszek1
   leszek1 :

   Ze swiat chce zniszczyc Putina to bardzo dobrze. Natomiast zle, ze chce to zrobic polkimi rekami. My sie dosyc wykrwawilismy w Drugiej Wojnie. Nalezy brac przyklad z polityki Churchila. Caly swiat walczyl w obronie Anglii, z minimalnym udzialem Anglikow.