Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiedział, że poskarży się w Parlamencie Europejskim na działania polskiej większości sejmowej.

Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że jego partia podniesie na forum Unii Europejskiej sprawę polskiego Trybunału Konstytucyjnego.

Będziemy na forum europejskim podnosić tę sprawę. Będziemy zabiegać o wysłuchanie publiczne na forum Parlamentu Europejskiego. Będziemy szukać różnych sposobów, żeby powiedzieć o tej, naszym zdaniem, bulwersującej sytuacji– powiedział Kosiniak-Kamysz.

Zdaniem szefa ludowców działania wokół Trybunały zagrażają polskiej demokracji i dlatego uzasadnione jest szukanie pomocy zagranicą.

Nie można tego odłożyć na półkę i powiedzieć, że nic się nie stało– powiedział szef PSL.

tvp.info/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jmch :

    Panie Kamysz, Wasza skorumpowana partyjka nie powinna wychodzić z żalami na zewnątrz, zwłaszcza że afera z TK rozpoczęła się z Waszym udziałem. TK to jakby głowa systemu prawnego, od której śmierdzi reszta systemu sądowniczego w Polsce. Kto chronił Burego do czasu, aż został wygoniony z Sejmu? A innych multum afer, które zostały rozmyte lub uległy przedawnieniu? PiS, za którym nie przepadam, w swej obronie wszystko Wam to wyciągnie, ale smród Waszych „żalów” rozejdzie sie w Europie. Ale PSL nigdy nie grał fair – raz popieracie rząd, raz wylewacie pod jego adresem swoje zaklamane żale. W końcu PiS wykupi Waszych posłów, przejmie wieś i PSL się skończy.