Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Niektóre rodzaje sił zbrojnych USA mogą w najbliższym czasie utracić zdolność do finansowania bieżącej działalności – ostrzegła przewodnicząca senackiej Komisji Środków Budżetowych Susan Collins.
Sekretarz obrony Pete Hegseth zapowiedział, że bez pilnego zwiększenia finansowania wojsko będzie musiało ograniczyć szkolenia.
O sytuacji finansowej amerykańskich sił zbrojnych rozmawiano we wtorek, 21 lipca, podczas posiedzenia komisji w Waszyngtonie. Przedmiotem obrad był wniosek administracji prezydenta Donalda Trumpa z czerwca tego roku o przyznanie dodatkowych środków na wydatki wojskowe oraz inne pilne potrzeby państwa.
Dostawy azerskiego gazu do Niemiec mają w przyszłym roku osiągnąć 2 mld metrów sześciennych. Berlin chce w ten sposób ograniczać zależność od surowców z Rosji, a Baku zabiega o rozszerzenie współpracy energetycznej, handlowej i transportowej. Ważnym elementem porozumienia jest także rozwój Środkowego Korytarza łączącego Chiny z Europą.
We wtorek w Berlinie prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew rozpoczął pierwszą wizytę państwową w Niemczech, podczas której podpisał z kanclerzem Friedrichem Merzem deklarację o strategicznym partnerstwie, rozszerzając współpracę obu państw w energetyce, handlu, transporcie i nowych technologiach.
Alijew przeprowadził najpierw dwustronne rozmowy z Merzem, a następnie uczestniczył w szerszym spotkaniu z udziałem ministrów niemieckiego rządu. Wizycie towarzyszyło wspólne forum biznesowe.
W niedzielę zakończyły się mistrzostwa świata w piłce nożne, jakie odbywały się w Kanadzie, Meksyku i USA. Przyniosły one światowej federacji piłkarskiej rekordowe zyski.
Według informacji podawanej w poniedziałek przez środki masowego przekazu za prezesem FIFA Giannim Infantino dochody z właśnie zakończonego mundialu osiągnęły poziom 15 mld dol. Jak zauważyła agencja informacyjna Interfax tym samym pobity został dotychczasowy rekord 11 mld dol. jakie zostały zarobione przy okazji poprzednich mistrzostw świata jakie zostały zorganizowane w 2022 roku w Katarze.
Według brytyjskiego "The Gaurdian" tak wysoki poziom pozyskanych pieniędzy przekroczył oczekiwania kierownictwa FIFA. "Turniej z udziałem 64 drużyn stał się już tematem dyskusji. Być może do czasu jego wdrożenia, międzynarodowa piłka nożna poza Europą znajdzie sposób na rozkwit. Problemem jest to, że Argentyna i Maroko były jedynymi reprezentantami innych kontynentów po jednej ósmej finału" - skomentował brytyjski dziennik.
Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało we wtorek ambasadora Mołdawii Liliana Darii i wręczyło mu notę protestacyjną w związku z działaniami mołdawskich służb wobec rosyjskich dyplomatów. Moskwa zarzuciła Kiszyniowowi naruszenie konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych i zastrzegła możliwość podjęcia odpowiednich działań. Mołdawia odrzuciła oskarżenia i zapewniła, że przestrzega prawa międzynarodowego.
Pierwszy ze wskazanych przez stronę rosyjską incydentów miał miejsce 25 czerwca na lotnisku w Kiszyniowie. Rosyjscy kurierzy dyplomatyczni, którzy przybyli do Mołdawii, mieli zostać zatrzymani na kilka godzin, a następnie niewpuszczeni na terytorium państwa.
Kurierzy musieli wrócić do Rosji. Dzień później, 26 czerwca, rosyjskie MSZ wezwało mołdawskiego ambasadora i złożyło protest w związku z zarzucanym naruszeniem zasad regulujących przewóz poczty dyplomatycznej.
Polskie myśliwce F-35A mogłyby zostać przystosowane do przenoszenia amerykańskich bomb jądrowych B61-12, a część baz otrzymałaby status rozproszonych baz operacyjnych. Nie oznaczałoby to stałego składowania ładunków jądrowych w Polsce w czasie pokoju. Polskie władze od miesięcy deklarują gotowość do udziału w natowskim programie.
Po rozmowach przedstawicieli Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Waszyngtonie, były urzędnik NATO William Alberque ocenił w rozmowie z PAP, że administracja prezydenta Donalda Trumpa jest otwarta na przyjęcie Polski do programu Nuclear Sharing. Udział Warszawy mógłby objąć certyfikację polskich myśliwców F-35A do przenoszenia bomb jądrowych B61-12 oraz wyznaczenie części baz jako rozproszonych baz operacyjnych.
Ekspert Pacific Forum i były wysoki rangą urzędnik NATO do spraw kontroli zbrojeń zastrzegł, że przystąpienie do programu prawdopodobnie nie oznaczałoby rozmieszczenia amerykańskiej broni jądrowej na terytorium Polski w czasie pokoju.
W najnowszym oświadczeniu Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej twierdzi, że jego ataki na amerykańskie bazy w Jordanii przyniosły wymierne efekty.
Wedłgu wtorkowego oświadczenia Korpusu jego ostatni atak na Jordanię zniszczył amerykański radar a także samolot bojowy F-15. Według Irańczyków zginąć miało "kilku" amerykańskich żołnierzy, zrelacjonował portal Al Mayadeen. Zginęli w bazie Rukban położonej tuż obok trójstyku granic Jordanii, Iraku i Syrii, jak podał portal Al Mayadeen, niedaleko amerykańskich instalacji at-Tanf w Syrii.
„Ten region nie jest miejscem dla amerykańskich agresorów. Muszą go opuścić, aby uniknąć poniesienia większych strat” - Korpus napisał we wtorkowym oświadczeniu. Jak dodano - „Sekretarz wojny USA, którego uważamy za zbrodniarza wojennego, określił poległych mianem bohaterów, podczas gdy publicznie ogłoszona liczba ofiar jest znacznie niższa od rzeczywistej”.
Warufakis powiedział kilka innych ciekawych rzeczy w tym wywiadzie (chociaż nie jestem pewien czy jest to dokładnie ten sam wywiad). Rzucił nieco światła na funkcjonowanie UE od kuchni, i choć obraz wyłaniający się z jego słów nie jest zbyt ciekawy, to jednak chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Sam wywiad: http://www.newstatesman.com/world-affairs/2015/07/yanis-varoufakis-full-transcript-our-battle-save-greece
Grecja doznała w ,,porozumieniu” niemałego upokorzenia. Nie dlatego, że prosiła o kolejne wsparcie finansowe, bo to samo w sobie nie jest niczym upokarzającym. Upokarzające jest to, że warunki kolejnej pomocy są o wiele trudniejsze dla Grecji niż te, przeciwko którym Grecy głosowali niedawno w referendum.
I którego wyniki tak hucznie świętowali na ulicach. Wcześniej nie było mowy o przejęciu w zastaw majątku narodowego. Teraz wierzyciele wymusili takie rozwiązanie.
ZA 80 mld EURO BEZ POKRYCIA (czyli warte tyle co papier toaletowy) MUSZA DAC W ZASTAW MAJĄTEK NARODOWY WARTOSCI 50 mld EURO… A POWINNI ZADZIAŁAĆ JAK ISLANDZYCY.Ten „incydent” (w cudzysłowiu, gdyż ciągnęło się to LATAMI, a my NIC o tym nie wiedzieliśmy) został całkowicie przemilczany (w prasie jedynie jakieś zdawkowe strzępy informacji się kiedyśtam pojawiły, choć głównie propaganda).Powiem tylko w skrócie co się stało oraz dlaczego to zostało przemilczane. Nieudolna (lub celowa) polityka oraz banki doprowadziły ten kraj do kryzysu, a rząd chciał nałożyć na wszystkich obywateli kraju przymusowy „kredyt”, który by mieli grzecznie wszyscy spłacać przez 15 lat, aby uratować upadające banki. Na Cyprze się nie patyczkowali – za**bali ludziom kasę z kont i po sprawie, tam chcieli rozłożyć to na raty. Ludzie się zbuntowali, wyszli na ulice, obalili calutki swój rząd, powiedzieli że nie będą harować żeby ratować swoich katów – upadłe banki, zaczęli ścigać sądownie odpowiedzialnych za kryzys bankierów (którzy spierniczyli z kraju po nocy jak na złodziei przystało), a następnie wybrali 25 bezpartyjnych obywateli, którzy zebrali po 30 głosów poparcia od innych i rozpisali nową konstytucję. Przy okazji upadłości banku ludziom umorzyli kredyty hipoteczne. A przemilczane to zostało dlatego, że jest to ewidentny przykład na to, że nie branie pożyczek, pozwolenie krajowi zbankrutować – czyli działanie odwrotne do tego co narzuca Unia Europejska – jest najlepszym możliwym wyjściem z kryzysu finansowego. Tak! UE chce, żeby ludzie pompowali kasę w kartele bankowe.
{Europejski Bank Centralny zapowiedział dodrukowywanie euro bez pokrycia…Tendencja psucia waluty przez kreowanie pustego pieniądza dotarła również do Unii Europejskiej. Od dawna robi to amerykański FED. Robił to również szwajcarski bank centralny. Nie robiono tego tylko w strefie euro.EBC będzie „produkował” miesięcznie 60 miliardów euro, które mają być wykorzystane na „wykup” obligacji krajów UE. (W podobny sposób od 2009 roku, magicznie z powietrza, tworzy dolary amerykański FED, który „wykupił” takimi drukowanymi bez pokrycia pieniędzmi obligacje za niemal 4,5 biliona dolarów.)Europejski odpowiednik banku centralnego poinformował, że proces kreacji pieniądza z niczego potrwa do końca września 2016 roku i miesięcznie planuje się skup obligacji rządowych. =Normalny człowiek drukując pieniądze poszedłby do więzienia na 25 lat=, bo jest to klasyfikowane jako zbrodnia, ale władcom Unii Europejskiej to nie grozi. W zależności od potrzeb mają oni stworzyć z niczego pieniądze na kwotę około biliona euro rocznie. Popularnie mówi się, że będzie to dodruk, ale de facto będzie to raczej dodawanie zer na końcu kont walutowych w EBC. Zawsze w przeszłości było tak, że gdy jakiś rząd zaczynał drukować pieniądze, to zamiast poprawiać gospodarkę i kreować dobrobyt, kończyło się to katastrofą ekonomiczną i hiperinflacją. Obecnie aprecjacja psutych na potęgę walut nie jest tak znacząca, ale nie oznacza to, że przez tego typu nieodpowiedzialność nie dojdzie do tego, że jak w Zimbabwe, do sklepu po chleb trzeba będzie jeździć taczką pełną banknotów wartych mniej niż papier, na którym zostały wydrukowane.}
GOŃCIE WIEC POLSCY JEDNOKOMÓRKOWCY DO STREFY EURO !!!
PS.
Europejczycy są tylko bandą amerykańskich marionetek, bez własnej woli i własnych mocy decyzyjnych. Amerykanie też są tylko marionetkami – kukiełkami kontrolowanymi przez korporacyjnych lobbystów i stojących w cieniu oligarchów. Oni także są marionetkami, kontrolowanymi przez proste nakazy zyskowności i zachowania bogactwa. W rzeczywistości, marionetki widzimy przez całą drogę, od góry do dołu. A to, co jest na dole, to stale rosnąca, gigantyczna finansowa dziura. Odbywa się to poprzez obarczanie kraju zagranicznym zadłużeniem, które nigdy nie zostanie spłacone, następnie zmusza się dłużnika do terminowych spłat tego długu, co jest warunkiem podtrzymania finansowej asekuracji – utrzymania na chodzie banków, pełnych bankomatów, świateł na ulicach i tak dalej. Aby było możliwe spłacanie zadłużenia, kraj jest zmuszany do demontażu własnej gospodarki i systemu społecznego poprzez wprowadzanie programów oszczędnościowych, prywatyzację wszystkiego w polu widzenia i przekształcenie tego w dodatkowe zabezpieczenie dla kolejnych pożyczek, oraz oddanie swojej suwerenności w ręce pewnych organizacji międzynarodowych, takich jak MFW i EBC, które to bezpośrednio są zaangażowane w opiekę nad tą ogromną dziurą i karmienie jej.