Prof. Jan Żaryn, senator z ramienia PiS, w radiowej Trójce przypomniał o postawie Żydów wobec swoich polskich współobywateli po wkroczeniu na teren Polski Armii Czerwonej w 1939 roku.

Prowadzący audycję Paweł Lisicki w rozmowie z prof. Żarynem wspomniał o „masowym udziale Żydów przy współpracy z okupacyjnymi władzami sowieckimi”.

„Wiemy o tym w sposób powszechny (…) Jeśli ktoś chce przyłożyć Polsce mówiąc o systemowym udziale Polaków jako zabójców, to z perspektywy Polski – co też jest zresztą nieprawdą – ale istniała pamięć 39 roku i naszych kresów wschodnich i ataku Związku Sowieckiego na II RP i udziału żydowskich mas, przede wszystkim drobnomieszczańskich, proletariackich i młodzieżowych, ale mas, czyli nie jednostek, w witaniu Armii Czerwonej i struktury NKWD, w udziale w wyłapywaniu Polaków, donoszeniu na nich, a od samego września 39 roku mamy przykłady mordów na obrońcach Polski. Grodno jest tutaj przykładem najbardziej jaskrawym” – powiedział Żaryn.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Deportacja imigrantów z Izraela a Holocaust

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz