Przywódca Turkmenistanu Gurbanguły Berdymyhamedow w czasie ostatniego posiedzenia rządu określił skalę inwestycji budowlanych w swoim kraju.

Według Berdymahamedowa w Turkmenistanie buduje się w tej chwili 1900 wielki obiektów. Koszty tych inwestycji turkmeński prezydent ocenił na 45 miliardów dolarów, jak przytacza miejscowa, państwowa agencja informacyjna TDH. Prezydent zapewniał przy tym, że 1800 obiektów budowanych jest przez „ojczyste przedsiębiorstwa”. Jak zapewniał prezydent, plan na cztery pierwsze miesiące bieżącego roku został w pełni wykonany, wszystkie budynki zostały oddane do użytku, w tym te mieszkalne, o łącznej powierzchni użytkowej 441 tysięcy metrów kwadratowych.

Tę informację dostarczył portal Kresy.pl.
Wspieraj rzetelne dziennikarstwo.

Berdymuhamedow twierdził też, że można już zaobserwować efekty polityki rozwoju przedsiębiorczości. W takiej kategorii ocenił dane makroekonomiczne świadczące, że obecnie 62,2% Produktu Krajowego Brutto Turkmenistanu jest wytwarzanych przez sektor prywatny.

Wśród kluczowych inwestycji Berdymahamedow wymienił budowę gazociągu z jego kraju przez Afganistan i Pakistan do Indii. Poprzez tę inwestycję jego państwo, posiadające jedne z największych złóż „błękitnego paliwa” na świecie, uczyni kolejny krok na rzecz uniezależnienia się od pośrednictwa Rosji w handlu tym surowcem.

Czytaj także: Turkmenistan coraz bliżej Chin

tdh.gov.tm/kresy.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz