Prezydent podkreślił na nowo potrzebę przeprowadzenia referendum.

Andrzej Duda generalnie chciałby, aby odbyło się referendum konstytucyjne, w którym będzie dużo pytań. Jak zaznaczył w rozmowie z radiem RDC nie kilkadziesiąt, natomiast „kilkanaście nawet pytań być może”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mazurek: Czekamy na konkrety ze strony prezydenta ws. referendum konstytucyjnego 

Prezydent podkreślił, że są dwie formuły ogólnokrajowego referendum przewidziane w konstytucji, tj. w sytuacji, kiedy następuje zasadnicza zmiana konstytucji i wtedy może być przeprowadzone referendum, oraz referendum w ważnych sprawach państwowych, które może być przeprowadzone z inicjatywy prezydenta lub Sejmu. Duda dodał, że chciałby, aby „Polacy mogli się wypowiedzieć co do kierunku zmian”.

Duda zaznaczył, że jako pierwsze powinno być zadane pytanie o nową konstytucję.

Kresy.pl / Rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz