Prezydent Andrzej Duda podkreślał, że aby zagwarantować dotychczasowe zmiany i reformy, takie jak program 500 plus czy niższy wiek emerytalny, konieczne jest zapisanie ich w konstytucji.

W środę podczas wizyty w Makowie Mazowieckim, prezydent Andrzej Duda zaapelował o udział w referendum ws. konstytucji i głosowanie za zmianami pozwalającymi zabezpieczyć dotychczasowe reformy.Podczas spotkania z mieszkańcami polski prezydent przekonywał, że zmiany w konstytucji to kwestia budowania siły naszego państwa na przyszłość:

– Chciałbym, żeby było ono coraz mocniejsze, chciałbym, żeby władze wspierały rodzinę, chciałbym, żeby w przyszłości takich prorodzinnych programów, jak „500 plus”, który wspaniale się sprawdził i wspaniale funkcjonuje, było więcej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

– Ale chciałbym, żeby też te podstawowe prawa, które otrzymują ludzie ostatnio, tak jak prawo do emerytury od 60 roku życia dla kobiet i od 65. dla mężczyzn były wreszcie przywrócone – zaznaczył Duda. Przypomniał, że było to jedno z jego zobowiązań, a zagwarantowanie tego da tylko wpisanie tych kwestii do konstytucji. – Chciałbym, żeby konstytucja to zabezpieczała.

Prezydent Duda podkreślił, że właśnie z dlatego zdecydował się przeprowadzić referendum konsultacyjne w sprawie konstytucji:

– Żeby te podstawowe elementy w naszej konstytucji zostały zapisane i w ten sposób były zagwarantowane, żeby się ich nie dało łatwo zmienić, tak jak nam podwyższono wiek emerytalny i Trybunał wtedy orzekł, że wszystko jest w porządku.

Jak powiedział prezydent, te kwestie muszą być „twardo zabezpieczone w konstytucji”, żeby nie można było zmienić ich zwykłą większością głosów w Sejmie. Apelował też o udział w referendum i podkreślał, że frekwencja jest niezwykle ważna, podobnie jak oddane w nim głosy.

Ewentualne referendum konsultacyjne w sprawie zmian w konstytucji może odbyć się w dniach 10-11. listopada br. Podczas niedawnego posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju prezydent Andrzej Duda przedstawił propozycje 15 pytań referendalnych. Jedynie jedno z zaproponowanych pytań odnosi się do kwestii tożsamościowych – Andrzej Duda chce, by Polacy odpowiedzieli, czy są „za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości”. Jednocześnie, prezydent zaproponował, by zapytać Polaków o wpisanie do konstytucji członkostwa Polski w UE i NATO.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wczoraj ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ogłosił na Twitterze, że nie weźmie udziału w referendum konsultacyjnym w sprawie zmian w konstytucji zaproponowanym przez Andrzeja Dudę. Jako powód bojkotu podał niechęć prezydenta do udziału w uroczystościach upamiętniających ukraińskie ludobójstwo na Polakach oraz utrzymywanie przez niego bliskich relacji z gloryfikatorami UPA, odpowiedzialnej za zbrodnie na Polakach.

Gosc.pl / Kresy.pl

Prezydent apeluje do udziału w referendum ws. konstytucji
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • JeszczePolska :

    @Gaetano
    Dokładnie tak!!Coś mi się wydaje że celem zaoceaniczno pustynnych rozwalaczy, jest rozwalenie i podporządkowanie sobie Europy w całości!!Zatrudniono do tego Sorosa i jego siepaczy.On zorganizował , sfinansował najazd i inwazje uchodźców z BW i Azji!!!Dlatego Orban go wykopał,a on szczeka na Węgry cały czas….Imigrancki zalew osłabił to i zubożył moralnie, finansowo i zdrowotnie kraje zachodnie.To był majstersztyk mafii!!
    Koszmarne koszty utrzymania, choroby, gwałty, morderstwa, zanik poczucia bezpieczeństwa całego zachodu!
    Notabene w Polsce jest mnóstwo imigrantów pełne ulice. Stawka na uchodźcę na zachodzie był większa chyba 400 euro plus wikt i opierunek…. miesięcznie, u nas to. 1400 zł na osobę???

    Do tego zniszczenie gospodarek państw Europy sankcjami i „umowami handlowymi”, otwiera rynek zbytu dla Ussra ela. Plus zastraszanie i napuszczanie krajów na siebie żeby sprzedawać broń!!
    Teraz cła na stal i aluminium.

    Co się dzieje w miastach zachodnich czytamy w necie.
    Wprawdzie UE sama jest sobie winna, bo kraje Wschodniej Europy traktowała jak ubogiego krewnego unosząc się pychą i denując niemiłosiernie!
    Na sankcjach straciła Europa w tym Polska, USA NIE!!!
    http://www.rp.pl/Gospodarka/307069863-Ile-swiat-stracil-na-sankcjach-wobec-Rosji.html

 1. zefir :

  Sorry PAD,ma sympatia się skończyła,gdy Twą obłudę odkryła.Nie masz chłopie czucia o co w tej polskiej sprawie chodzi.Cała konstytucja USA ma raptem 7 art,a tu 15 pytań Pada,gdzież ta konstytucyjna proporcja-taka pierwsza refleksja mnie nachodzi.PiS w Sejmie RP nie posiada konstytucyjnej większości,więc po co ta referendalna szopka?-to kolejna ma refleksja.Prawdziwie poważnym problemem Polski są bezczelni Żydzi i imperialni ukraińscy zbrodniczy banderowcy,którzy morderców z OUN-UPA naśladują w majestacie banderowskiego,antyludzkiego,antypolskiego prawa.-to też niezależna refleksja.

 2. JeszczePolska :

  Popieram apel księdza Tadeusza Isakowicza Zaleskiego w całej rozciągłości!
  Jak Kuba Bogu….
  Należy się tylko zastanowić czy brak osoby na referendum, nie poskutkuje oddania za nią głosu!Czy nie lepiej iść i swoim kolorowym pisakiem skreślić całą stronę???
  Ja proponuję wpisać jeszcze jeden punkt!
  „PRZESTRZEGANIE/ pod groźbą aresztu za łamanie/ art.54 Konstytucji RP!!