Podczas piątkowego spotkania prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński ustalili, że aneks do raportu WSI nie powinien zostać opublikowany. Mimo zapowiedzi publikacji dokumentu z czasu kampanii wyborczej.

Po spotkaniu prezydenta z prezesem PiS w Belwederze, rzecznik KPRP Krzysztof Łapiński powiedział, że obaj politycy wypracowali wspólne stanowisko ws. publikacji aneksu WSI:

– Prezydent i prezes stoją na stanowisku, że nie na potrzeby ujawniania tego aneksu. W tej chwili nie ma takiej konieczności.

W trakcie kampanii przed wyborami do parlamentu PiS zapowiadał, że jeśli wygra, to doprowadzi do ujawnienia aneksu. Mówił o tym m.in. Antoni Macierewicz.

Wcześniej krytycznie nt. ewentualnej publikacji dokumentu wypowiadał się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Przyznał, że zapoznał się z aneksem.

– Ja należę do nielicznych ludzi, którzy czytali aneks. Naprawdę lepiej będzie, jeśli nie zostanie opublikowany. To jest moje głębokie przeświadczenie – powiedział tydzień temu Jarosław Kaczyński w Spale, podczas zjazdu klubów „Gazety Polskiej”. Kaczyński przypomniał,  że śp. prezydent Lech Kaczyński zajmował w tej sprawie podobne stanowisko. Zaznaczył przy tym, że jego niechęć do opublikowania dokumentu nie wynika z tego, „że tam są jakieś interesujące nazwiska. Z innych powodów”.

Według Łapińskiego, podobne stanowisko w tej sprawie prezes PiS wyraził w piątek podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą.

Prezydent jest „tchórzem”?

Doniesienia medialne ws. spotkania prezydenta Dudy z prezesem Kaczyńskim skomentował na Facebooku poseł Kukiz’15 i były kandydat na prezydenta, Jacek Wilk.

-Bardzo mi przykro, ale w grę wchodzą tylko cztery wytłumaczenia tego, dlaczego PAD nie ujawnia słynnego aneksu: 1. Prezydent jest tchórzem, 2. Są na Niego haki, 3. Nie chce szkodzić działaczom PiS, 4. Chce by były haki na przeciwników politycznych oraz „bat” na „swoich” – napisał poseł.

-Jednym słowem słynne prawo (zachowania władzy) Urbana wiecznie żywe w POPiSie (bez względu na to, która frakcja POPiSu akurat rządzi): MY NIE RUSZAMY WASZYCH WIĘC WY NIE RUSZAJCIE NASZYCH – uważa Wilk (pis. oryg).

Wcześniej poseł Marek Jakubiak z Kukiz’15 wzywał prezydenta Dudę do ujawnienia aneksu do raportu WSI:

To jest kolejny prezydent, który nie ujawnia aneksu, a plotki chodzą wszędzie. Proszę go ujawnić i się skończy!

Czytaj również: Kornel Morawiecki: Ujawnić aneks z werfyikacji WSI

Tvp.info / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz