Poseł Kornel Morawiecki uważa, że ukrywanie informacji dotyczących WSI jest „nie w porządku”.

Kornel Morawiecki był pytany  w Radiowej Trójce, czy prezydent Andrzej Duda powinien ujawnić aneks do raportu z weryfikacji WSI. „Oczywiście, uważam, że tak. To jest nie w porządku, jak my prawie 30 lat po transformacji, w dalszym ciągu kryjemy jakby informacje, które mieściły się wtedy w służbach” – odpowiedział poseł.

W jego ocenie w Polsce „właściwie takiej pełnej lustracji nie ma”. „W dalszym ciągu zbiór zastrzeżony gdzieś jest i nawet pan prezydent teraz nie ujawnia, już dwa lata jest po wyborach, tego aneksu WSI” – powiedział Morawiecki.

We wrześniu rzecznik Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński tłumaczył, że aneks z likwidacji WSI nie został ujawniony z powodu wątpliwości jakie pojawiły się w wyroku Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie. W 2015 roku ujawnienie aneksu do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych po wyborach zapowiadał obecny szef MON Antoni Macierewicz. Polityk PiS stwierdził wtedy, że dokument nie został ujawniony za prezydentury Lecha Kaczyńskiego z powodu konieczności wprowadzenia w nim zmian.

Kresy.pl / PAP

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz