Na świecie rośnie liczba katolików

Jak wynika z danych agencji Kongregacji Ewangelizacji Narodów, katolicy stanowią już 18 proc. ludności świata.

Najnowsze dane, pochodzące z 2015 roku pokazują, że na świecie rośnie liczba katolików. Obecnie jest ich 1,3 miliarda. Stanowią blisko 18 procent całej ludności.

Statystykę przedstawiła w piątek agencja Kongregacji Ewangelizacji Narodów Fides w związku ze Światowym Dniem Misyjnym. Będzie on obchodzony w niedzielę. Dane zawarto w roczniku statystycznym Kościoła katolickiego. Wynika z nich, że w porównaniu z 2014 rokiem, liczba osób ochrzczonych wzrosła o 12,5 miliona.

Według opublikowanych danych, w Afryce mieszka ponad 220 milionów katolików. Stanowią oni na tym kontynencie prawie jedną piątą ludności. Ich liczba wzrosła o 0,1 procent.

Podoba Ci się ta strona?
Wesprzyj nas.

Z kolei w obu Amerykach wśród 980 milionów mieszkańców, katolicy stanowią 63 procent (625 milionów). Tam jednak zanotowano nieznaczny spadek – o 0,08 proc.

Przeczytaj: CBOS: religijność Polaków utrzymuje się na stałym poziomie, 92% to katolicy

W Azji na 4,3 mld ludzi katolików jest 3,2 procent (141 milionów). Ich liczba zasadniczo nie zmienia się. Natomiast o 0,2 procent wzrosła wspólnota chrześcijańska w Oceanii. Obecnie liczy ona 10 milionów osób.

W przypadku Europy, rosnącej licznie ludności towarzyszy spadek liczby katolików. Obecnie, ludność tego kontynentu to 716 milionów osób. Jednak już drugi rok z rzędu stwierdzono spadek liczba katolików – o ok. 0,2 procent. Obecnie jest ich 285 mln i stanowią niecałe 40 procent wszystkich Europejczyków.

Na świecie wzrosła też liczba biskupów (o 67 – łącznie jest ich 5304), ale nieznacznie spadła liczba księży (do ponad 415 tysięcy). Ponadto w roczniku ogłoszono, że do 216 tysięcy szkół katolickich na świecie chodzi 60 milionów uczniów.

Czytaj również: Sondaż: Polscy katolicy życzliwie odnoszą się do Mszy Trydenckiej. Prawie 30 proc. chce cotygodniowej celebracji

PAP / rmf24.pl/  Kresy.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz