W czwartek 27 lutego, Ziemowit Przebitkowski prezes Młodzieży Wszechpolskiej, poprzez profil tej organizacji na facebooku, odpowiadał na pytania internautów. “PiS jak najszybciej powinien być zmieniony” – mówił.

W czwartek, profil Młodzieży Wszechpolskiej na facebooku prowadził transmisję z prezesem tej organizacji, Ziemowitem Przebitkowskim. Internauci mogli zadawać na czacie pytania, na które odpowiadał później prezes Przebitkowski.

Jeden ze słuchaczy zadał pytanie o stosunek prezesa MW do Prawa i Sprawiedliwości. Na pytanie, Przebitkowski odpowiedział krytyką partii rządzącej.

“Uważam, że PiS jak najszybciej powinien być zmieniony na coś co jest faktycznie prawicowe, czy też faktycznie narodowe” – mówił.

Ziemowit Przebitkowski twierdzi, że wizerunek Prawa i Sprawiedliwości sprawia tylko wrażenie prawicowego tudzież narodowego. PiS ma pod prawicową narracją wprowadzać liberalne zmiany. “Prawo i Sprawiedliwość ma bardzo narodową czy nacjonalistyczną często narracją, a w parze za tym idą absolutnie liberalne uczynki”.

Zdaniem lidera Wszechpolaków, narracja PiS powoduje zwrot młodzieży ku lewicowym wartościom. “Przez ostrą narrację młodzież buntuje się w odruchu sprzeciwu i idzie w lewą stronę, a tymczasem PiS nic realnie nie robi w tym, gdzie miałby pole do popisu”.

“Nie mamy plusów, a mamy minusy” zakończył lider narodowej młodzieży.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

O politykach związanych z Prawem i Sprawiedliwością, wypowiadał się kandydat na prezydenta Polski Krzysztof Bosak. Pytany na antenie telewizji Polsat News o przyczynę nie zapraszania go do telewizji publicznej, wskazywał na strach przed prawicową konkurencją.

W mojej ocenie jestem jedynym prawicowym kandydatem w tych wyborach, prezydent Andrzej Duda jest kandydatem co najwyżej centrowym” – mówił. „Nie wyszedł nigdy z żadną konserwatywną inicjatywą. Natomiast autoryzuje wszystkie lewicowe reformy PiSu”.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply