Premier Portugalii został poddany kwarantannie po kontakcie z osobą zarażoną – poinformował portal Econews – Portuguese Economy. Musiał się poddać izolacji mimo pełnego zaszczepienia.

Jak poinformował portal Econews – Portuguese Economy, mimo pełnego zaszczepienia, premier Portugalii został poddany kwarantannie po kontakcie z osobą zarażoną.

Prezydent Portugalii oświadczył, że ministerstwo zdrowia powinno wyjaśnić szczegółowo dlaczego szef rządu pomimo posiadania tzw. paszportu covidowego i przejścia pełnego procesu szczepień musiał zostać poddany izolacji. “Trzeba precyzyjnie wyjaśnić społeczeństwu dlaczego premier musi odbywać kwarantannę, w przeciwnym razie zlekceważy ono proces szczepień, uznając go za niepotrzebny” – stwierdził Rebelo de Sousa.

Premier Portugalii jest poddawany kwarantannie za wskazaniem ministerstwa zdrowia. Członek jego gabinetu uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19, zmuszając António Costę do samoizolacji, mimo że jest w pełni zaszczepiony i uzyskał negatywny wynik testu na tę chorobę.

„Ze względu na kontakt z członkiem gabinetu, który okazał się potwierdzonym pozytywnym przypadkiem Covid-19, i pomimo posiadania już dwóch dawek szczepionki od ponad półtora miesiąca i przestrzegania zasady zachowania dystansu fizycznego i noszenia maski premier przestrzega okresu profilaktycznej izolacji ustalonego przez władze zdrowotne” – czytamy w oświadczeniu wysłanym przez rząd Portugalii.

Należy zauważyć, że portugalski premier był już testowany pod kątem Covid-19 w poniedziałek po kontakcie ze swoim luksemburskim odpowiednikiem Xavierem Bettelem, który w niedzielę uzyskał pozytywny wynik testu. Wynik testu również był negatywny.

[kresu_casual]

Jak informowaliśmy wcześniej, aby mieć “wygodny bufor” na wypadek mutacji koronawirusa lub potrzeby zastrzyków przypominających, Niemcy planują kupić około 204 miliony dawki szczepionki COVID-19 do 2022 roku, znacznie więcej niż dwie dawki potrzebne dla 84 milionów populacji.

Dokument ministerstwa zdrowia, do którego dotarł Reuters, przedstawia, że umowa, którą Unia Europejska podpisała z Biontech i Pfizer na ich szczepionkę typu mRNA, w najlepszym przypadku pokryła potrzeby Niemiec przyszły rok, ale dodatkowe dawki zapewniłby dodatkowe bezpieczeństwo.

W artykule stwierdzono, że należy nabyć co najmniej jedną inną szczepionkę typu mRNA, a także szczepionkę wykorzystującą inną technologię, aby pomóc chronić przed zatorami w produkcji.

“W Niemczech należałoby się spodziewać dostaw nieco ponad dwóch dawek na mieszkańca, wliczając w to rezerwę bezpieczeństwa” – cytują niemieckie media. Jak podaje portal Interia, według raportu zaleca się: “Terminowe zabezpieczenie dodatkowych ilości szczepionki w celu ochrony przed mutacjami i na szczepienia uzupełniające”.

Kresy.pl/Econews

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply